Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 15:41 Bu haber 12045 kez okundu
 
‘SAYIN REKTÖR REKLAMI BIRAK EĞİTİME BAK’
Üniversitelerin son beş yıllık TÜBİTAK proje desteği karnesi açıklandı, Batman Üniversitesi 121 Devlet Üniversitesi arasında 100. sırada
- Haberi
‘SAYIN REKTÖR REKLAMI BIRAK EĞİTİME BAK’

TÜBİTAK Araştırma Destek Başkanlığı (ARDEB) tarafından 6 Mayıs 2019 tarihinde son beş yılda (2014-2018) üniversiteler tarafından sunulan ve kabul edilen proje sayıları ile bu projelere aktarılan finansman desteği kamuoyuyla paylaşıldı. Memurlar.net’in yayınlamış olduğu haberde TÜBİTAK (ARDEP) verileri paylaşıldı. Bu verilere göre 121 Devlet Üniversitesi arasında Batman Üniversitesi 100. sırada yer alarak bilimsel projeler açısından iyi bir performans sergilemedi. Batmanlılar da üniversitenin bu kadar bilimden uzak ve düşük vizyona sahip olmasına bir anlam veremediklerini ifade ederken, ‘Sayın Rektör reklamı bırak eğitime bak’ dedirtti.

ÜNİVERSİTE GERİLEMEYE DEVAM EDİYOR

Batman Üniversitesi ile ilgili 2018 yılında yapmış olduğumuz haberde de üniversitede görevli akademisyenlerin yayınlamış oldukları uluslararası makalelere değinmiştik. Web Of Science adlı bilimsel araştırma indeksi verilerine göre Batman Üniversitesi 2014-2017 yılları arasında Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında akademik personel başına düşen uluslararası makale sayısı ile 88’inci sırada yer aldığının haberini kamuoyuyla paylaşmıştık.

ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ KAYBEDİYOR

Batman Üniversitesi’ndeki birçok fakülte ve bölümde akademisyenlerin çalışma huzuru olmadığı için başka üniversitelere geçtiği ve bazı bölümlerde öğretim üyesi sayısında azalma olduğu, üniversitenin öğretim kalitesinin her geçen gün düştüğü ve öğrenci kaybına uğradığı bilinen gerçekler arasında.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: ‘SAYIN, REKTÖR, REKLAMI, BIRAK, EĞİTİME, BAK’,
Yorumlar
Haber Yazılımı