Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 16:05 Bu haber 2732 kez okundu
 
Servis şoförlerine bilgilendirme semineri
Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servis şoförlerine yönelik uyacakları kurallar ile gösterecekleri davranışlar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Servis şoförlerine bilgilendirme semineri

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ilimiz merkez köy ve köyaltı yerleşim yerlerinden taşıma merkezlerine taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine yönelik “2. Dönem Başı Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı. İl Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran,  Şube Müdürü Ömer Çiçek, taşımalı birim görevlileri, taşıma ihalelerini alan firma yetkilileri ve öğrenci servis şoförleri katıldı.

 ‘TRAFİK KURALLARINA UYUN’

Kurtaran: “Değerli arkadaşlar, malumunuz Türkiye’de son yıllarda öğrenci taşımacılığı sektörü çok büyüdü. Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından öğrenci taşımacılığıyla ilgili mevzuat oluşturuldu. Öğrenci servisleri için çeşitli kurallar getirildi ve yeni kurallarda getirilmeye devam ediyor. Sizlerin bu kaidelere riayet etmeniz gerekiyor. Ailelerimiz sizlere en kıymetli varlıkları olan çocuklarını emanet ediyor. Bu sebepten ötürü kamuoyu bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Allah’a şükürler olsun bugüne kadar çok büyük bir sıkıntı yaşamadık. Herhangi bir sıkıntının yaşanmamasında en başta sizin hassasiyetiniz, dikkatiniz, duyarlılığınız sayesindedir. Yine bizlerde herhangi bir probleme mahal vermemek için bütün denetim mekanizmalarımızı düzenli bir şekilde işlettik, bundan sonra da işletmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda sizlere düşen en önemli görevler, trafik kurallarına harfiyen uymak, öğrenci taşıma mevzuatına eksiksiz bir şekilde riayet etmek ve çocuklarımıza kötü örnek olabilecek en küçük davranıştan bile uzak durmanızdır”  diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Servis, şoförlerine, bilgilendirme, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı