Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 13:44 Bu haber 3765 kez okundu
 
Siyaseten Batman çıkmaz bir sokağa sıkışmıştır
AK Parti Batman Milletvekili Aday Adayı Sedat Gündüz, yerelde yeni bir siyaset manifestosuna ihtiyaç duyulduğunu belirterek, değişimin şart ve elzem olduğuna dikkat çekti.
GÜNDEM Haberi
Siyaseten Batman çıkmaz bir sokağa sıkışmıştır

 

“Ben olgusunu aşamayan, biz olmayı başaramayan siyaset anlayışının hakim olmadığı bir kentte, istişare mekanizması işlettirilmedikçe siyaset kadük kalır.” Diyen AK Parti Batman Milletvekili Aday Adayı Sedat Gündüz, “Yerelde siyasette yeni bir manifesto şart. Dünün jargonlarıyla yarın tesis edilemez. Siyaset gelişiminde Batman çıkmaz bir sokağa sıkışmıştır. Çocukluğumuzda ensemizde boza pişiren siyasetçilerin, Batman’ın geleceğini tesis etmelerini beklemek, dünün kaybedenlerini kahraman olarak servis etmek, siyasi ataletten başka da bir şey değildir.”

-ORTADA KOCA BİR TRAJEDİ VAR-

Değişmeyen tek olgunun değişim olduğuna vurgu yapan Gündüz, değişim için toplumun da değişime hazır olması gerektiğini kaydetti. Gündüz, “Bugün eğer geçmişin siyasi hayaletlerini, geleceği tesis etmek için yeni olarak birileri sunuyorsa burada bir trajedi var demektir. En büyük trajedide sözde sivil toplum kuruluşu, vakıf, dernek ve kanaat önderleri kapalı kapılar arkasında bu toplum namına değişimin önünü tıkamaktadırlar. Eskiyi bugüne revize etme trajedisini bu kente yaşatmaktadırlar ki işte değişmesi gereken anlayış da budur. Siyasette bu şekilde yenilenir ama bunun için değişime inanmamız gerekiyor.”

-BU KENT İÇİN YAPTIKLARI BİRŞEY YOK-

Batman’ın kaotik problemleri olduğuna vurgu yapan Gündüz, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyenlerin, merkezi hükümetin yaptıklarını kendilerine mal ettiklerini belirterek, “bu kent için yaptıkları bir şey yok” dedi. Vekilliğin icra makamı değil, rica makamı olduğunu kaydeden AK Parti Milletvekili aday Adayı Sedat Gündüz, “Biz hiçbir zaman ben yaptım, ettim demeyeceğiz, istişare etmeden iş yapmayacağız-karar almayacağız. İstişaremizi de kanaat önderi, bir kaç STK ile değil halkla yapacağız. Bizim mihengimiz halktır. Halkın kabul etmediği, içine sindirmediği şeyi biz de sindirmeyeceğiz-kabul etmeyeceğiz.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyaseten, Batman, çıkmaz, bir, sokağa, sıkışmıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı