Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 15:37 Bu haber 2027 kez okundu
 
Su içmenin faydaları
Su içmenin faydaları
SAĞLIK Haberi
Su içmenin faydaları

Batman Medical Park Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Fadıl Edebali hava sıcaklıklarının artmaya başladığı son günlerde vatandaşları çeşitli içecekler yerine bol bol su içmeleri konusunda uyardı. Uygun miktarda tüketilen suyun kalp ve böbrek sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirten Dr. Edebalı, “İnsanların çoğu iş yoğunluğu sebebiyle su içmek yerine başka içecekler içmektedirler, oysa su hayattır, suyun yerini hiç bir içecek alamaz. Su az tüketildiği zaman başta böbrekler olmak üzere akciğer ve kalp rahatsızlıkları ile birlikte vücudun dengesi bozulur.

SUYUN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Su tüketilmediği zaman iç organlarla beraber, ciltte kuruluk, hazımsızlık kilo artışı, baş ağrılarına neden olmaktadır. Su hayati önem taşımaktadır. Canlılar yemek yemeden günlerce yaşayabilirler ama su olmadan bir gün bile yaşayamazlar, su vücutta en çok böbrekleri etkilemektedir. Böbrekler vücut için çok önemlidirler suda böbreklerin vücutta düzenli işlemlerini yapması için önemlidir. Hayati fonksiyonlar taşıyan su günde en az 1 veya 2 litre tüketilmelidir. Su canlıların yaşam kaynaklarını oluşturmaktadır. Su her zaman hayati önem taşımaktadır, su içmek için susamayı beklemeyin, sürekli aralıklarla su içip vücuda gerekli su ihtiyacın ı karşılayın. Susuzluğunuzu gidermek için kola, kahve, çay suyun yerini tutmazlar. Su kalorisi ve asidi olmayan doğal hayati bir kaynaktır.

Hayatımızda önemli bir yere sahip olan su mutlaka yeteri miktarda tüketilmelidir. Vücuttaki zararlı toksinlerin vücut dışına atılmasına su yardımcı olmaktadır. Suyun o kadar faydaları var ki anlatılmakla olmaz, canlıların yaşam kaynağı olan su her hastalığın tedavisidir, tabi ki yeteri miktarda alındığı zaman vücut için önem taşımaktadır. Su içmeyi unutmamak lazım sürekli hatırlanmalıdır, yemeklerden önce ve sonra su içtiğiniz zaman hazmı kolaylaştırmaktadır” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Su, içmenin, faydaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı