Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 15:01 Bu haber 1595 kez okundu
 
SURİYELİ 600 ÖĞRENCİYE DİŞ TARAMASI
Batman’da eğitim-öğretim gören 600 Suriyeli öğrenci diş taramasından geçirildi. Her öğrenciye diş fırçası, diş macunu dağıtımı yapıldı. Oral hijyen ile ilgili öğrencilere uzman ekiplerce eğitim verildi. Diş taraması esnasında dişinde ve diş etinde sorun yaşayan öğrenciler tespit edilerek gruplar halinde Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine götürülerek tedavi için gerekli çalışmalar başlatıldı.
SAĞLIK Haberi
SURİYELİ 600 ÖĞRENCİYE DİŞ TARAMASI

 

ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliğe Sağlık Müdürü Uz.Dr. Osman Sünger, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Uğur Karabat, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Bünyamin Sevim, ADSM Başhekimi Dt. Mahsum Ekinci katılarak öğrencileri yalnız bırakmadılar. Suriyeli öğrenciler kendileri için düzenlenen etkinlikten çok memnun kaldılar.

DİŞ BAKIM SETİ VERİLDİ

Düzenlenen etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmayan ve yakından ilgilenen İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Osman Sünger şöyle bilgi verdi; “İlimizde eğitim-öğretim gören yaklaşık 600 Suriyeli öğrenci diş taramasından geçirilerek her öğrenciye diş fırçası ve diş macunu verildi. Ağız ve diş sağlığında görev yapan uzman ekiplerce öğrenciler diş taramasından geçirildi. Oral hijyen ile ilgili eğitim verildi. Tedaviye ihtiyaç durumunda olanlar ise uzman ekip kontrolünde sağlık merkezine yönlendirildi. Amacımız öğrencilere erken yaşta ağız ve diş sağlığı konusunda toplumsal bilinci geliştirmek ve tedaviye ihtiyaç duyan öğrencilere gereken desteği sağlamaktır.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SURİYELİ, 600, ÖĞRENCİYE, DİŞ, TARAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı