Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 14:51 Bu haber 942 kez okundu
 
TABİP ODASI:“EMEK SÖMÜRÜSÜ GİDEREK ARTMAKTA”
Batman Tabip Odası 14 Mart tıp bayramı haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
TABİP ODASI:“EMEK SÖMÜRÜSÜ GİDEREK ARTMAKTA”

 

Açıklamayı Oda Başkanı Dr. Selahattin Oğuz okudu. Oğuz açıklamasında: “Batman Tabip Odası olarak üzülerek ifade etmek isteriz ki ülkemizde tüm emek alanları gibi sağlık iş kolunda da emek sömürüsü giderek artmaktadır. Biz hekimler için  can, ücret ve gelecek güvencesi temel taleplerimiz haline gelirken, bir yandan da mesleğimizin bağımsızlığını ve saygınlığını korumak için çok yönlü  bir mücadeleyi meslektaşlarımız ile beraber  yürütmekteyiz.

Batman Tabip Odası olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, ayrımcılık, ötekileştirme,  niteliksizleşen tıp eğitimi, angarya, değersizleşme, gelecek kaygısı, geçici görevlendirmeler, esnek ve güvencesiz çalıştırma biçimleri, yönetici baskıları, özel sektörde hekim emeği gaspı ve ciro baskısı,  ve tüketimi teşvik eden kışkırtılmış sağlık hizmeti anlayışına karşı bütünlüklü bir mücadeleyi alternatif önerilerimizi de ortaya koyarak yıllardır hep beraber  yürütüyoruz.

Hekimler olarak bu 14 mart tıp bayramı haftasında da toplumun sağlık hakkı yanında mesleki özlük haklarımız ve geleceğimiz için mücadeleye devam edeceğimizi, yine sağlıklı bir çevrede, tüm halkların barış içinde yaşadığı demokratik bir ülke mücadelesini de sürdüreceğimizi belirterek tüm meslektaşlarımızın 14 mart tıp bayramını kutlarız” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: TABİP, ODASI:“EMEK, SÖMÜRÜSÜ, GİDEREK, ARTMAKTA”,
Yorumlar
Haber Yazılımı