Haber Detayı
30 Eylül 2021 - Perşembe 12:47
 
Topkan: “İdarecilerin zevkleri için bina yıkım aşamasına geldi”
SES Şube Eş Başkanı Deniz Topkan: “Batman İl Sağlık Müdürlüğünde idarecilerin zevkleri için oda büyüteyim derken kolonların çatlamasıyla bina yıkım aşamasına geldi” dedi.
GÜNDEM Haberi
             Topkan: “İdarecilerin zevkleri için bina yıkım aşamasına geldi”

 

 

 

 

 

 

Topkan açıklamasında şunları söyledi: “5-6 kişinin bir odayı paylaştığı, küçücük odalarda hizmet üretmeye çalışan yüzlerce sağlık emekçisi uygun çalışma koşulları bulamazken, idareciler her gün başka bir odayı kendi odalarına katarak devasa odalar yaratmaktalar. Bu da yetmez gibi çalışma odalarını boşaltıp kendilerine dinlenme odası haline getirmekten hiçbir hicap duymamaktalar.

            Covid-19 sürecinde, ayakta tulumların içinde bir an olsun dinlenmeden halka sağlık hizmeti veren sağlık emekçilerini görmeyen idarecilerdeki bu zevk ve şatafat tutkusunu anlamak mümkün değil.

Aşılama oranında en gerilerde olan, covid vaka sayısın da başları çeken il olmasına rağmen, halka hizmet için talep ettikleri ekipman ve malzeme teminine sırtlarını dönen   idarecilerin keyfiyetçi yaklaşımlarından kaynaklı kendi alanında uzman doktorların kamudan istifalarına sebep olmaktadır. İdareciler bu keyfiliği ve daha büyük, daha lüks odalar yaratma çabaları, o koltukların kendileri için kullandığı, halk sağlığından daha önemli olduğunun göstergesi olduğunu göstermektedir.

            Arada bir hastanelerin tabelalarını değiştirerek, hizmet verdiğini sananlar, personelin alacağını nasıl kısarız, nasıl daha az personelle iş yapar, halka hizmet için götüren ekipleri daha az ekipmanla nasıl daha fazla çalıştırırız diyen kendilerine gelince bu odalarda daha lüks içinde otururuz derdi, sağlığın geldiği boyutun göstergesidir.

            Sağlık müdürlüğünde odaları büyüteyim diye binanın yapısı ile oynayıp bina kolonlarında çatlaklar oluşturmak ileriki zamanlarda daha büyük facialarla karşılaşmaya sebebiyet verecek endişesi ayrı bir sorun olarak görünmektedir. Şatafatlı odalarda oturma hevesiniz, gösteriş merakınız daha büyük sorunlara yol açmasın.

            Siyasi erkin, liyakatsız yöneticilerle iş yapma anlayışı, hem halkın nitelikli sağlık hizmeti almasına hem de kamu kaynaklarının çarçur edilmesine neden olmaktadır.

            Bu yanlışlıktan dönerek, bu keyfiyetçi yaklaşımın ve bu zevk sürme anlayışının terk edilerek, liyakatlı kadrolarla Batman halkına nitelikli sağlık hizmetinin esas alınmasını bekliyor, konunun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.”

 

 

                                                          

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , Topkan:, “İdarecilerin, zevkleri, için, bina, yıkım, aşamasına, geldi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı