Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 11:42 Bu haber 4817 kez okundu
 
Türk Hava Yolları, öğrencileri sivil havacılık hakkında bilgilendirdi
Türk Hava Yolları, öğrencileri sivil havacılık hakkında bilgilendirdi
GÜNDEM Haberi
Türk Hava Yolları, öğrencileri sivil havacılık hakkında bilgilendirdi

Türk Hava Yolları (THY) Batman Müdürlüğü ve TÜSHAD (Tüm Sivil Havacılar Derneği), Tüpraş Ortaokulu’nda meslek tanıtım programında kabin memurluğu (hosteslik) mesleği ile ilgili ortaokul öğrencilerine bilgi verdi. 

Batman’da öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmak için Tüpraş Ortaokulu Rehber Öğretmeni’nin girişimleri ile THY Batman Satış Müdürü Melih Torlak, Pazarlama Temsilcisi Masum Keserci, Kabin Memuru Emine Çelik ve Büşra Nur Dişçi ile TÜSHAD Yönetim Kurulu Sosyal Projeler sorumlusu Nazan Yalçınkaya meslek tanıtım programına katıldı.

Meslek tanıtım programında kendilerini ve yaptıkları meslekle ilgili bilgi veren THY kabin ekibi daha sonra öğrencilerle soru-cevap şeklinde sohbet etti. Meslek tanıtım programı ile ilgili bilgi veren Nazan Yalçınkaya, “TÜSHAD Yönetim Kurulundayım. Sosyal sorumluluk çerçevesinde yapmış olduğumuz bir çalışmayla ilgili olarak Batman’da yer almaktayız. Buradaki öğrencilere havacılığı sevdirmek, havacılıkla ilgili bilgiler vermek ve gelecek nesillere bunu doğru bir şekilde aktarabilmek adına burada bir çalışma gerçekleştirdik. İki tane havacı arkadaşımız da bize eşlik etti. Çocuklara rol model olabilmek için buradayız. Güzel bir program olduğu inancındayım. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Yaptığımız programın kız çocuklarının okuması noktasında önemli olacağı kanaatindeyim. Özellikle de üç bayan arkadaş olarak burada yer alıyoruz. İnşallah güzel örnek olmuşuzdur, güzel rol model olmuşuzdur” dedi.

‘Çocuklarımıza ışık olmak için geldik’
Türk Hava Yolları kabin memuru Emine Çelik, çocuklara meslekleri ile ilgili faydalı olabilecek bilgiler verdiklerini söyleyerek şu ifadelerde bulundu. “Bizi davet ettikleri için çok şanslıyım ve mutluyum. Öğrencilerimize, geleceğimize biraz yardımcı olabilmek, ışık tutmak ve motive etmek amacıyla buraya geldik. Onlarla sohbet etmek için buradayız. Faydalı olacağını düşündüğümüz kendi tecrübelerimizden bilgiler paylaştık.”

‘Mesleğinizi severek yapın’
Tüpraş Ortaokulu öğrencilerine meslek tanıtımı için Batman’a gelen Türk Hava Yolları kabin memuru Büşra Nur Dişçi, “6 yıldır Türk Hava Yolları’nda kabine memuru olarak çalışıyorum. Bu iş göründüğü gibi kolay bir iş değil. Çocukluğumuzda hepimizin hayaliydi. İşe girdikten sonra işin zorluğunu görüyoruz. Gençlere tavsiyem, yaptıkları işi sevmeleridir. Sevdikten sonra her şey çok kolay oluyor. Sevdikten sonra gece geç yatmak, erken kalkmak hiç problem olmuyor” diye konuştu.

Çocuklar sivil havacılık hakkında bilgilendirildi

Batman Tüpraş Ortaokulu öğrencilerinin sivil havacılık ile ilgili bilgilendirilmesi için THY ile irtibata geçtiğini belirten Rehber öğretmeni Fatma Çelik, “Tüpraş Ortaokulu olarak farklı etkinlikler yapıyoruz. Meslek tanıtımlarında pilot, hostes, host gibi sivil havacılık ve kabin memurluğuna yönelik öğrencilerimizi bilgilendirmek istedik. Bu anlamda Türk Hava Yolları ile irtibata geçtik. Yaklaşık bir aydır onlarla irtibat halindeyiz. Onları bugün okulumuzda ağırladık. Teşekkür ediyoruz, onlar da kırmadılar bizi ve geldiler. Gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonra verdikleri küçük promosyon ürünleri ile de çocuklarımızı sevindirdiler” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Hava, Yolları,, öğrencileri, sivil, havacılık, hakkında, bilgilendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı