Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 14:17 Bu haber 1663 kez okundu
 
Türk-İş’ten kıdem açıklaması
Kıdem tazminatı düzenlemesi çalışmaları ile ilgili Türk-İş 81 ilde yapılan basın açıklamasıyla "Kıdem Tazminatıma Dokunma" kampanyası başlattı.
GÜNDEM Haberi
Türk-İş’ten kıdem açıklaması

 

 

Petrol-İş Batman Şubesinde bir araya gelen sendika temsilcileri tüm yurtta olduğu gibi ortak basın açıklaması düzenleyerek Kıdem tazminatı düzenlemesine karşı çıktıklarını deklare etti. Türk-İş tarafından 81 ile gönderilen basın açıklama metnini Petrol-İş Batman Şubesi Şahmus Kaygusuz okudu.  Kaygusuz, “Ekonomide mevcut sıkıntıların aşılmasının çözümü yine işçide aranıyor ve fatura işçiye kesiliyor. Kıdem tazminatı hakkımız masaya yatırılmak isteniyor. Daha esnek bir çalışma düzeni kabul ettirilmeye çalışılıyor. Bunların hiçbirini kabul etmiyoruz. İşçiler zaten düşük olan ücretlerinde meydana gelen kayıplarla yaşam mücadelesi vermektedir, işsizlikle baş etmeye ve işini korumaya çalışmaktadır. Böyle bir teklifin gündeme gelmesi ve tartışılması çalışma hayatının huzurunu bozmuştur” dedi.

“MEVCUT HALİYLE KORUNMASINI İSTİYORUZ”

Açıklamasının devamında Kaygusuz, “Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş'in kırmızıçizgisidir. Bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacaklar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyoruz. Kıdem tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması ve bu hakkın 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlara belirli süreli iş sözleşmesi yaptırılması gibi bu hakkın tasfiyesine ya da zayıflatılmasına yönelik her türlü girişimin karşısında olmaya devam edeceğiz" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Türk-İş’ten, kıdem, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı