Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 13:56 Bu haber 3539 kez okundu
 
Üniversite'de öğretim görevlisi açığı giderek büyüyor
Batman Üniversitede öğretim görevlisi sayısı ise halen yetersiz. Öğretim görevlisi, öğretim üyesi, araştırma görevlisi, uzman ve okutman olmak üzere toplamda 398 akademisyen bulunurken, çeşitli suçlamalardan da yaklaşık 10 akademisyenin halen açıkta bulunduğu öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Üniversite'de öğretim görevlisi açığı giderek büyüyor

 

Üniversite yönetimi, öğretim görevlisi açığını ise Diyarbakır başta olmak üzere komşu illerden getirterek tamamlıyor. Eğitim fakültesinin olmayışı büyük bir eksiklik. Aynı şekilde formasyon dersleri için Artuklu Üniversitesi’nde öğretim görevlileri ile anlaşılarak Batman üniversitesinde eğitim dersi veriliyor. Önceki yıllarda formasyon dersleri için Batman Üniversitesi öğrencileri Siirt Üniversitesine kayıt yaparak eğitim dersleri alıyorlardı.

ÖĞRENCİ KAYBI YAŞANIYOR

Öğretim görevlisinin eksikliği eğitim fakültesinin olmamasından kaynaklı olduğu öğrenildi. Yani eğitim fakültesi olsaydı öğretim görevlisi eksikliği giderilmiş olurdu. Diğer üniversitelerden eğitim görevlisi almak zorunda kalınmazdı. Ayrıca eğitim fakültesinin eksikliği öğrenci kaybına da neden oluyor. Üniversiteye öğretim görevlisinin alınması için ise üniversite yönetimi bu konuda çalışmalarını yürütüyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite'de, öğretim, görevlisi, açığı, giderek, büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı