Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 15:01 Bu haber 2930 kez okundu
 
Vali Deniz: “Eğitim kalitesini arttırıyoruz”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eşi Hamdiye Soylu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya 2017-2018 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılmak üzere özel uçakla ilimize geldiler.
GÜNDEM Haberi
Vali Deniz: “Eğitim kalitesini arttırıyoruz”

 Bakanları havalimanında; Vali Ahmet Deniz, eşi Olcay Deniz, Milletvekili Ataullah Hamidi, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş karşıladı.  Havalimanından Kozluk ilçesine geçen Bakanlar ve beraberindekiler, 9 Haziran 2017 tarihinde silahlı saldırı sonucu şehit olan Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın isminin verildiği ‘Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldılar.

Konuşmasında, 9 Haziran tarihinde bölücü saldırı sonucu şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ın ismini verdiğimiz Çok Programlı Anadolu Lisesinde, 2017-2018 eğitim öğretim yılını anlamlı ve duygulu bir törenle açtıklarını belirten Vali Deniz; “Vatan sevgisiyle, eğitim öğretim aşkıyla ülkesi için çırpınan genç ve idealist öğretmenimizi şehit eden hainleri bir kez daha lanetliyorum. Hiçbir değere sahip olmayan hain bölücü terör örgütü ve onu piyon olarak kullananlar, asla amaçlarına ulaşmayacaklar. Çünkü bizler bin yıldır Kürt’ü, Türk’ü, Çerkez’i, Arap’ı ile Sünni’si ve Alevi’siyle bu coğrafyada kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz, yaşamaya da devem edeceğiz.” dedi.  “İlimizde eğitim kalitesini artırmak için geçen yıl başlattığımız Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar projesi bu yılda kapsamlı bir şekilde devem edecektir” diyen Vali Deniz: “Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin daha iyi bir eğitim almaları için yapılması gerek her şey yapılacaktır. Bu bizim öncelikli görevimizdir” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Deniz:, “Eğitim, kalitesini, arttırıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı