Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 10:49 Bu haber 814 kez okundu
 
Vali Deniz’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
Vali Ahmet Deniz 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
- Haberi
Vali Deniz’in 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Vali Deniz mesajında şunları söyledi:

“19 Ekim 2015 tarihinden itibaren yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesi için her yıl 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız,  seçilmiş oldukları Köy ve Mahallelerindeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan Kamu Hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler.

 Hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen Muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek, yürütülen çalışmalarda bizlere de yardımcı olmaktadırlar.

 Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

Bu düşüncelerle; Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyor, çalışmalarında kolaylık ve esenlikler diliyorum. İlimizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın 'Muhtarlar Günü'nü tek tek kutluyor, selam ve sevgilerimi sunarım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Deniz’in, 19, Ekim, Muhtarlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı