Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 12:18 Bu haber 1553 kez okundu
 
Vali Deniz, veda yemeğinde Batmanlılarla bir araya geldi
Son Valiler Kararnamesiyle Manisa Valiliğine atanan Vali Ahmet Deniz, Valilik tarafından onuruna düzenlenen veda yemeğinde mesai arkadaşları, STK temsilcileri ve Batmanlılarla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Vali Deniz, veda yemeğinde Batmanlılarla bir araya geldi

 

TP Kristal Park sosyal tesislerinde düzenlenen programa; Vali Ahmet Deniz ve Olcay Deniz, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar,  Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, Adalet Komisyon Başkanı Utku Özdemir,  İdare Mahkemesi Başkanı Osman Aydın, Vergi Mahkemesi Başkanı Barış Çelik, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ersin Selim Efendigil, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Slayt gösterisiyle başlayan program, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve Muhtarlar Derneği Başkanı Fahrettin Kağba, Vali Deniz'e hitaben birer veda konuşması yaptı.

 Daha sonra davetlilere hitaben bir veda konuşması yapan Vali Deniz,  Batman'da yaklaşık 2,5 yıldır görev yaptığını belirterek,  "Batman'da göreve başladığımız ilk ayda ülkemiz hain FETÖ darbe girişimine maruz kaldı. Darbenin ilk saatlerinden itibaren tüm yurtta olduğu gibi Batmanlılar da al bayraklarıyla, yürekli ve cesaretleriyle darbeye karşı çıktılar.  Batmanlılar her iyi şeyde yanımızda oldular. Özelikle terörle mücadelede her zaman desteklerini gördük.  Teröre lanet mitinginde yüksek sesle teröre karşı çıktılar" dedi.

 Batman'ın; heyecanlı, canlı ve dinamikleri olan bir şehir olduğunu ifade eden Vali Deniz, "Batman'ın genç bir nüfusu var, ne verirseniz fazlasıyla karşılığını alıyorsunuz. Batmanlılar Valilik olarak yaptığımız her projede yanımızda oldular. Türkiye'de adından söz ettirilecek projelerde hep yanımızda durdular. Bu şehir daha güzel şeyleri hak eden bir şehir. İnanın Türkiye'nin 2023 hedeflerinde Batman, bu girişimci ruhuyla,  vatanına ve milletine sevdalı gençleriyle çok önemli bir yer tutacak.  Ben bu kıpırtıyı görebiliyorum" diye konuştu.

 Batman'ı her zaman güzel şeylerle duymak anılmasını arzu ettiklerini belirten Vali Deniz, "Batmanlılar bir taraftan vatanına ve milletine sahip çıkarken, bir taraftan da kendi şehrine yatırım yapıyor. Özelikle çocuklarımızı yanlıştan uzak tutalım. Çocuklarımızın teröre bulaşmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz.  Onlar bizim hey şeyimiz ve ülkemizin geleceği" dedi.

Konuşmanın ardında davetlilerle tek tek vedalaşan Vali Deniz,  yemeğe katılan konukları uğurladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Deniz,, veda, yemeğinde, Batmanlılarla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı