Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:30 Bu haber 364 kez okundu
 
Vali Şahin’den bayram mesajı
Batman Belediyesi Başkan Vekili ve Batman Valisi Hulusi Şahin, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Şahin’den bayram mesajı

 

 Yayımlanan mesajında Vali Şahin şunları söyledi, “Kurban Bayramı, biz Müslümanlar için bir ibadet olduğu kadar bütün insanlığı huzur ve esenlik iklimine çağıran evrensel bir mesaj, bu mesajın özü de sevgi ve paylaşımdır.

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bugünlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşıp, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyip yaşamalıyız.

Bayramlar, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yetişmesinde önemli bir yere sahiptir. Bir ailede bayramın layıkıyla yaşanıyor olması o ailedeki çocuğun nereye ait olduğunu, hangi milletin ferdi olduğunu anlamasını sağlar. Çocuklar, coşkuyla kutlanan bu bayramlarla bir geleneğin parçası olduklarını fark ederler.

Covid-19 pandemisinin dünyayı kasıp kavurduğu bu günlerde bayramın ülke genelinde huzur ve mutlulukla kutlanabilmesi için her birimize düşen en anlamlı vazife; sorumluluklarımızın bilincinde, sosyal mesafenin gönül birlikteliğimize engel olmayacağını düşünerek, başta büyüklerimiz olmak üzere hem kendimizin hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmamak için sarılıp kucaklaşmadan uzaktan bayramlaşmalı, hayatımıza sevgi, saygı, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızı unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Bayramın birlik beraberliğimiz ve kardeşliğimize vesile olması ve ülkemize huzur getirmesi dileğiyle bütün hemşehrilerimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, esenlikler diliyorum.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Vali, Şahin’den, bayram, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı