İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TP Genel Müdürü Batman’daydı
TP Genel Müdürü Batman’daydı
Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 10:48 Bu haber 6242 kez okundu
 
Valilik 103 bin 750 TL yardım yapmış
Ev sahibi ile tartıştıktan sonra evden atılan Gülşen ailesine Batman Valiliği bu güne kadar 103 bin 750 TL yardım yapmış.
YAŞAM Haberi
 Valilik 103 bin 750 TL yardım yapmış

Kısmet Mahallesi'nde ikamet eden 4 nüfuslu Gülşen ailesi, ev sahibi ile tartıştıkları ve kirayı ödemedikleri gerekçesiyle 15 gün önce ev sahibi tarafından evden çıkarılmıştı. Aile Batman Bölge Devlet Hastanesi bahçesinde kalırken, birçok vatandaş da aileye yardım etti.

Ayrıca Batman Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aileye engelli maaşının verildiğini,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ise kira, giyim, şartlı eğitim ve sıcak yemek yardımı yapıldığını açıkladı.

 2017 yılı içerisinde aileye toplam 11 bin TL yardım yapıldığını belirten Batman Valiliği, bu güne kadar her iki aileye 103 bin 750 Türk lirası yardım yapıldığını duyurdu.

 Batman Valiliğinden yapılan açıklamada: “Şimdiye kadar aileye ilimizin farklı mahallelerinde üç ayrı ev kiralanmış olup, ev sahipleriyle uyuşmazlık yaşadığından dolayı her seferinde evlerden kendi istediğiyle ayrılmıştır. Haberde beyan edildiği gibi, kira bedeli aileye elden verilmemiş olup,  kira bedeli yıllık olarak ev sahibinin hesabına yatırılmıştır. Sosyal devlet anlayışı gereği; ihtiyaç sahibi, yaşlı, dul ve yetim vatandaşlarımızın sorunları yetkili kurumlarımız tarafından “Devletin Şefkatli Eli” uzatılarak gideriliyor ve giderilmeye de devam edilecektir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Valilik, 103, bin, 750, TL, yardım, yapmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı