Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 13:12 Bu haber 1423 kez okundu
 
Vicdansızlar haç parasını çaldı
Ailesi ile birlikte hac hazırlığı yapan ve Gazi olan Nurullah Baytar'ın evine hırsız girdi. Baytar'ın evine giren hırsızlar 15 yıllık birikimi olan 140 bin TL çalarak kayıplara karıştı.
GÜNDEM Haberi
 Vicdansızlar haç parasını çaldı

 

Yaz aylarında ailece mevsimlik işçi olarak fındık toplamaya gittiklerini ve buradan kazandıkları birikimin çalındığını anlatan Nurullah Baytar, olay nedeniyle üzüntü yaşadıklarını belirtti.

12 nüfuslu bir ailesinin olduğunu ifade eden Baytar, "Emekli maaşımla bütün çocuklarımı okuttuğum için emekli maaşımdan başka bir gelirim yok. Yazın çocuklarımla ailece fındık toplamaya gidiyorum. Benim ve çocuklarımın emeği olan, 15 yıldan beri biriktirdiğim bir miktar borç da aldığım para ile ben, eşim ve annem hacca gidecektik. O parayla bir parça da arsa almak istiyordum" dedi.

HAC KAYITLARINA BİR HAFTA KALA 140 BİN LİRASI ÇALINDI

Hac kayıtlarına bir hafta kala olayın yaşandığını dile getiren Baytar, "Biriktirdiğim paraların tümünü, hatta kızımın nişan yüzüğü de dahil 130-140 bin lira civarında altın ve paralarımı çaldılar. Maddi mağduriyetimden ziyade çok büyük bir manevi mağduriyet yaşıyorum. Hacca gitmek için kayıtlarımızı yapamadım. Maddi ve manevi mağduriyetimden ötürü olayın bugüne kadar beni kahreden ise olayın bugüne kadar aydınlatılamamasıdır. Hırsızlık anının kamera kayıtları eve giriş ve çıkışları belli olduğu halde olay aydınlatılamadı. Talebim yetkili mercilerin ellerinden geleni yapmaları ve yardımcı olmalarıdır. Banka ve faiz işlerine bulaşmamak için parayı evde tutuyordum" diye konuştu.

 

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar ise, "Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak insanlık onurunu ayaklar altına alan şereften yoksun bu hırsızların yakalanması ve gerekli cezayı alması için her türlü girişimde bulunacağız, bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vicdansızlar, haç, parasını, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı