Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 15:42 Bu haber 6179 kez okundu
 
YARASALAR: PETROLSPOR BİR AN ÖNCE DERNEKLEŞMELİDİR
YARASALAR: PETROLSPOR BİR AN ÖNCE DERNEKLEŞMELİDİR
SPOR Haberi
YARASALAR: PETROLSPOR BİR AN ÖNCE DERNEKLEŞMELİDİR

 

2017-2018 futbol sezonu tamamlayan Batman Petrolspor’un taraftar grubu Yarasalar,  sezon bitimiyle birlikte önemli açıklamalarda bulundular. Basın mensuplarıyla toplantıda bir araya gelen Yarasalar, Batman Petrolspor yönetimi her ne kadar ‘bu kulüp Batman halkınındır’ dese de bunun gerçeği yansıtmadığını ifade ettiler.

KULÜP BİR AN ÖNCE DERNEKLEŞMELİDİR

Batman Petrolspor’un kurulduğu günden bu yan şirket sistemiyle yönetildiğini, hesap verme zorunluluğunun olmaması sebebiyle sıkıntılara neden olduğunu belirten Yarasalar Taraftar Grubu üyeleri; “Biz mevcut kulüp başkanımız Ekrem Konaç’ın Petrolspor sevgisini biliyor ve bunu tartışmıyoruz bile, ancak yıllardır söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz. Bu kulübün ‘halkın takımıdır’ deyiminin yerini bulması için dernekleşmesi gerekmektedir. Yani başkanı üyelerin seçeceği, gelir – giderin sorgulanabileceği, başarısızlıkta üyelerinin karar alıp kötü gidişata dur diyebileceği sistem gereklidir. Örnek verecek olursak en basitinden, bildiğimiz bazı işadamları kulüp dernek değil de şahıs şirketi olduğu için destek vermekten geri duruyorlar. Bu ve buna benzer birçok sıkıntının ortadan kaldırılması için tek çözüm dernekleşmedir”

HEM ALTYAPI HEM HEDEF ÖNEMLİ

“Başkan ve Teknik heyet arasındaki bir önemli sıkıntı daha var. Kulüp başkanımız şampiyonluk istiyor, teknik heyet sistem kurmak istiyor. Biz hem altyapıya önem veren, hem de hedefi olan bir takım istiyoruz. Başkanın söylemine göre, para bulup iyi bir teknik adam ve kaliteli kadro bir kurup şampiyonluğa oynayacağız. Bizde bunları duymak istiyoruz ama para döküp şampiyon olursak bile, 2. lig için daha büyük paralara ihtiyaç var. Petrolspor’un böyle bütçesi olmadığını hepimiz biliyoruz.  Kaş yapalım derken, göz çıkarmamak için ortak bir kararın verilmesini istiyoruz. Teknik direktörümüz ligin başında ‘Batmanlı gençleri çıkaracağız’ dedi ve bunu gerçekleştirdi de. Bunun üzerinden iskelet kadromuzu koruyalım, Batmanlı gençleri yetiştirmeye devam edelim ve birkaç takviyeyle hedefimiz ulaşmaya çalışalım. Başkanın şampiyonluk, teknik heyetin sistem konusunu grubumuzda yer alan gençlerimize anlatmakta güçlük çekiyoruz. Biz teknik heyete bakıyoruz gençlerimize sabır diyoruz. Sonra başkanımız çıkıyor ‘artık şampiyon olma zamanı geldi, o sene bu sene’ diyor. Bu açıklamalar nedeniyle iki arada bir derede kalıyoruz. Kulübün artık daha sistemli bir şekilde yönetilmesini istiyoruz”

“TAKIMDA BÖYLE FUTBOLCU İSTEMİYORUZ”

Takımın uzun yıllardan sonra ilk kez bir aile havası yakaladığına değinen Yarasalar; “İlk defa takımımızda bu kadar uyum içerisinde olan futbolcuları bir arada gördük. Bu yönetimin ve teknik heyetin becerisidir, bu konuda kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak, takımda kadro dışı kaldığı zaman, ‘İnşallah Petrolspor yenilir’ diyen futbolcumuz da oldu. Bu tip futbolcuları kesinlikle takımda görmek istemiyoruz. Bu bir iddia değil ve bir kere söylenmiş bir şey de değildir. Bu ismi yönetim biliyor, bilmiyorsa da biz söyleriz. Bu futbolcunun önümüzdeki sezon takımda kalacağı yönünde duyumlarımız var. Bu konuda tavrımız çok net, ‘Petrolspor inşallah yenilir’ diyen bir futbolcu burada kaldığı takdirde, her maçta doksan dakika boyunca protesto edeceğimizi belirtiyoruz.”

BİZ ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPTIK

Amaçlarının yönetimi yıpratmak olmadığını belirten Yarasalar; “Biz kulüp başkanımızı, yöneticilerimizi, teknik heyetimizi seviyoruz ama Petrolspor’u her şeyden, herkesten çok seviyoruz ve yaptığımız açıklamalar tamamen Petrolspor menfaatleri içindir. Bizde Yarasalar olarak geride bıraktığımız sezona baktığımız zaman takımın başarısı için elimizden geleni yaptık. Küfürsüz tribünümüz, ulusal kanallarında gündeminde yer aldı. Batman’a fair – play ödülünü getirdik. Kısıtlı imkanlara rağmen kendimizden kısarak yüzlerce afiş hazırladık. Her şey Batmanı en şekilde temsil etmek içindi. Biz nasıl kişisel fikir ve düşüncelerimizi kenara koyup sadece Batman ve Petrolspor diyorsak; başkandan da artık bu takım halkın takımıdır deyiminin uygulamaya sokulmasını istiyoruz” dediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YARASALAR:, PETROLSPOR, BİR, AN, ÖNCE, DERNEKLEŞMELİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı