Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 17:41 Bu haber 1216 kez okundu
 
YETKİLİLERE DUYURULUR! Öğrenciler ders mi çalışsın yol çilesi mi çeksin?
Mobil Mahallesi tarafında ikamet eden Batman Üniversitesi Öğrencileri, Batı Raman Kampüsüna ulaşmakta güçlük çekiyor. Kampüse giden 6 belediye otobüsünden sadece biri Mobil'den geçiyor.
GÜNDEM Haberi
YETKİLİLERE DUYURULUR! Öğrenciler ders mi çalışsın yol çilesi mi çeksin?

NEDEN SORUN ÇÖZÜLMÜYOR?

Yetkililere seslenen öğrenciler: “Bu sorun, yetkililerce gayet iyi biliniyor. Neden halen çözülmüyor. Biz öğrencilere adeta eziyet ediliyor. Bu çileyi yıllardır çekiyoruz. Her sabah derse geç kalıyoruz, yoklamada yok sayılıyoruz. Vaktimizi eğitimimize mi harcayalım yoksa ulaşım problemine mi?” dediler.

2 SAAT OTOBÜS BEKLİYORLAR

Mobil'den Batı Raman Kampüsü’ne giden başka üniversite aracı bulunmadığından yakınan öğrenciler “Mobil'den geçen otobüs, her sabah dolu geliyor, Mobil’de oturan biz öğrencileri almıyor. Aynı otobüs bir daha dönene kadar aradan 2 saat geçiyor. Yani üniversite otobüsünü kaçırdığımız takdirde bir daha dönmesi için 2 saat beklemek sorundayız. Çoğu zaman derslerimize geç kalmamak için iki araç değiştiriyoruz. Hatta üniversite aracının ardından gelen diğer belediye otobüsleri de dolu geliyor, yine birçoğumuz araca sığamıyoruz” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YETKİLİLERE, DUYURULUR!, Öğrenciler, ders, mi, çalışsın, yol, çilesi, mi, çeksin?,
Yorumlar
Haber Yazılımı