Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 16:10 Bu haber 2134 kez okundu
 
ZABITADAN PAZAR VE KASAP DENETİMLERİ
Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda sağlığı ve ürün satış fiyatları ile ilgili olarak kontrollerde bulunmak için pazar ve kasaplarda denetimlerde bulundu.
YAŞAM Haberi
ZABITADAN PAZAR VE KASAP DENETİMLERİ

 

Önce semt pazarlarında yürütülen kontrollerde, ürünlerin satış etiketleri, ürünlerin saklanma ve korunma koşulları ile hijyenik olup olmadığı konularında pazar esnafı denetlendi.  Gültepe Mahallesi, Bağlar Mahallesi ve Gap Mahallesi semt pazarlarında yürütülen denetimlerde, ürün satış koşullarını oluşturmayan Pazar esnafı uyarıldı.

Semt pazarlarının ardından Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Belediye Veterinerlik İşleri müdürlüğünden ekiplerin katılımıyla yürütülen Zabıta denetimlerinin adresi bu kez, kent merkezinde faaliyet yürüten kasaplardı. Kasaplara yönelik olarak yürütülen denetimlerin bir takvim kapsamında sıkı kontrollerle sürekli kılınacağı belirtildi.

Kasaplardaki kontrollerde de satışı yapılan et ürünlerinin saklanma ve satış koşulları ile işyerinin hijyenik durumu, kaçak et kesimi ile ilgili hususları denetlendi. On farklı kasapta gerçekleştirilen kontrollerde gerekli koşulları taşımayan 3 işyeri hakkında tespit tutanağı tutulurken 1 kasaba ise cezai işlem uygulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ZABITADAN, PAZAR, VE, KASAP, DENETİMLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı