Yazı Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 17:11 Bu yazı 1318 kez okundu
 
Asfalt serimi gece yapılmalı!
Hüseyin Sakar
huseyinsakar72@gmail.com
 
 

 

Bahar ayları ile birlikte tüm doğada başlayan yenilenme, yerel yönetimlerde de kentte yapılması planlanan çalışmalar ve hizmet atağı ile yeni alt yapı hizmetleri ve peyzaj çalışmaları ile kendini halka gösterir.

 

Batman Belediyesi birçok alanda yeniliklerle vatandaşların karşısına çıkıyor.

Özellikle Atatürk Bulvarına yapılan 3. Etap Vizyon Projesi’nin hayata geçirilmesi, Cumhuriyet Meydanı Projesi ve Gülistan Caddesi Yenileme Projesi sonrası kente başka bir görünüm ve hava katan Batman Belediyesi birçok vatandaşın takdirini aldığı gibi yaşanan aksaklıklardan ve gecikmeden dolayı da eleştiri oklarının hedefi oldu.

 

Batman Belediyesi gerek kendi kaynakları gerekse de kardeş ve dost belediyelerin proje ve destekleri ile hayata geçirdiği projeler ile kente yeni ivme kazandırmayı başardı.

 

Ancak 2018 yılı asfalt sezonunu başlatan Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin özellikle Belde ve Gap Mahallesi’nde yürüttüğü asfalt serimi mağduriyetlerin yaşanmasına ve vatandaşların tepkisine neden olmaya başladı.

 

Geçtiğimiz hafta TPAO Bulvarı’nda asfalt serimi yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin ulaşımının büyük yükünü çeken ana arteri kapattı ve trafik felç oldu. Gültepe Kavşağı’ndan neredeyse Dünya Hastanesi önüne kadar uzayan kuyruklar vatandaşların tepkisine neden oldu.

TPAO Bulvarı üzerinde yapılan asfalt seriminin gece yapılması gerektiğini vurgulayan birçok sürücü, “Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün gündüz vakti asfalt serimi yaptığı yetmezmiş gibi TPAO Bulvarı’na çıkan yan yollara da, yolların kapalı olduğunu belirten hiçbir uyarı ve levha koymaması bizi çileden çıkardı.” dediler.

 

Geçen hafta yapılan bu hatalar 1 Mayıs sabahı yeniden yapıldı. Gap Mahallesi Ömer Muhtar Bulvarı üzerinden, Şevket Başak Köprülü Kavşağına kadar gelen vatandaşlar yolun kapalı olduğunu görünce dakikalarca dolanarak Gültepe ve Belde Mahallesine geçmek için Turgut Özal Bulvarına yönelmek zorunda bırakıldı.

 

Asfalt serimi yapan ekipler vatandaşların mağduriyet yaşamasına ve aynı zamanda belediye yönetimine de tepki göstermesine neden oluyorlar. Çalışmaların yapılacağının önceden haber verilmesi ve hatta yapılmak istenen çalışmaların özellikle gece trafik yoğunluğunun azaldığı saatlerde yapılması gerekir.

 

 
Etiketler: Asfalt, serimi, gece, yapılmalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı