Yazı Detayı
06 Şubat 2021 - Cumartesi 11:46 Bu yazı 2938 kez okundu
 
BATMAN ENKAZ REKTÖRDEN KURTULDU
Metin ÖZDAL
batmanolay@gmail.com
 
 

İki kelimeyi bile bir araya getiremeyen, geldiği günden beri herkesi yerinden süren, haksız yere iftiralarla tutuklatan, ama kendi ve ekibine dokunmayan bir zatı muhterem Batman’da 4 yıl boyunca bilim dışında en kaz bırakarak bu şehri terkediyor. 

Kendi çevresine kadro açan, eşi ve çocuğuna Batman’ın ekmeğini yedirip kendi kadrosunu getirmeden eşini emekli edip kaçan bir rektör terziye, vakıfçıya, yemekçisine kazandırdı. Memlekete yumurta katkısı olmayan sağ kolunun atanamayan eşini öğretim görevlisi yaptırdı, yetmedi baldızını öğretim görevlisi yaptı. Çalıştığı kuruma faydası olmayan, problemli kişileri özel kalem müdürü yaptı, yetmedi onun da eşini ALES olmadan öğretim görevlisi yaptı. 
Yetmedi, başka kurumlarda çalışan memurları üniversite onca çalışan varken şube müdürü yaptı. 
Yetmedi arkadaşı iş adamının kardeşini sırf ona Cuma namazında seccade serip namaz kıldıktan sonra “Allah kabul etsin” dediği için MYO’a Sekreter yapıp 9 bin lira maaş kazandırdı. 
Yetmedi, Gaziantep ve Erzurum’dan memur getirip Daire Başkanı yaptı, 
Yetmedi beraber çalıştığı ton ton amcayı önce daire başkanı sonra Genel Sekreter yaptı, 
Ton ton amca önce yemek ihalesinden sonra mahkemelik oldu, sonra üniversiteyi biri bizi gözetliyor evine çevirip 5 milyon liralık ihale yapıp hayatında göremeyeceği terfi alarak emekli oldu.
İki kasa Sason çileğine Sason’a öğretim görevlisi yapıp fakültede görevlendirdiği hocalar sosyal medyadan yıkama yağlama çekmesi de bu en kazın ürünüydü.

Yeni gelecek Rektör en azından Batmanlı olmakla kalmıyor, Oxford görmüş, birikimli adam gibi biri. İki kelimeyi bir araya getiremeyip sosyal medyada kendini mehteran başı sanan zatı muhterem gitti. Şimdi onla birlikte pireleri de, yalakçıları ve tırşikçileri de burayı terketsin. 

Bozo adam gibi adam. Eski rektör Ziver Özdemir’e yanaşmak için çok çaba sarfetti, hatta “Gel bütün güvenlik elemanlarını çıkarayım senin adamlarını alayım, ne istiyorsan vereyim yeter ki benle uğraşma” bile dedi. Bozonun oğlu Ziver, hak hukuk yer mi? Babasının oğlu o, babası kimin hakkını yedi de oğlu Ziver Özdemir milletin hakkını yiyecek. Adam gibi adam Ziver Özdemir. 

Bizim gazetede 4 yıl boyunca dik durdu. Mahkemelere, tehditlere boyun eğmedi. Düşmanına aşık olmayan bir gazete ve kişiyiz. Bizlerin dik durması, Batmanlıların benliğiyle hareket etmesi hepimizin faydasına oldu.
Bundan sonra Batman kazanacak. Hadi şimdi o işe yaramaz takımlarını da al git bu memleketten …

 
Etiketler: BATMAN, ENKAZ, REKTÖRDEN, KURTULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı