Yazı Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 10:01
 
BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ KİMSEYE YEDİRMEYİZ!
Osman Arslan
osmanarslan7221@gmail.com
 
 

URFA NİRE BATMAN NİRE

Urfa’da bir yerel gazetenin köşe yazarı Batman Üniversitesinin yeni yönetimini eleştirdi. Urfa nire Batman nire diye sormak geliyor! Belli ki eski rektörün ekibi yine boş durmamış “vatanseverlik” sloganıyla popülizm yaparak yeni yönetime vurmaya çalışmış. Daha önce yazılarımızda Batman Üniversitesinin eski yönetimini keskin duruşumuzla yazmış eleştirmiştik. 3 MMM ‘nin bu üniversiteyi yönettiğini belirtmiştik. Eski rektörün vatanseverlik kılıcıyla göreve gelir gelmez herkesi görevinden aldığını, temizlik personelleriyle bile uğraştığını, temizlik personellerini sıraya dizip boğazlayarak hakaretler ettiğini dile getirmiştik. Eski rektörün tekmeyle kapı açıp çalışan herkese hakaret ettiğini belirtmiştik. Şimdi bunlar yaşanırken, okulu hala eski dönem gibi yönetmeye çalışan Elazığlısı, Urfalısı, Anteplisi, Erzurumlusu ve Urfanın malum yazarı Durmuş’un bunca yaptığı şeyi yine vatanseverliğe mi bağlayacaklar! Bunca şey eşkıyalık olarak yorumlanır arkadaş! Durmuş gelmeden öncede bu memlekette ve üniversitesinde Türk bayrağı dalgalanırdı. Siz gittikten sonra da dalgalanıyor. Vatansever geçinen Durmuş ve Urfaya devletin resmi evraklarını yollayan uzantıları devletin kişisel verilerini koruma kanuna aykırı hareket ettiğini acaba biliyor mu? Hani vatanseverler ya, belki devlet buna karışmaz bir aferin alırlar diye düşünmüş olabilirler! Ama devlet öyle işlemez, kanunlar herkes için geçerlidir. Çalışanın verilerini çalacaksınız, özel verilerini afişe edeceksiniz sonra kalkmış vatanseveriz diyeceksiniz! Sizler vatanseverseniz bizler vatan hainiyiz o zaman. Bu vatanseverliğin tanımını da bir yapsalar da görsek okusak bilsek. Kim vatansever kim hain! Çalışanların mahkeme numaralarına kadar servis etmek FETO’nun kozmik odadaki verileri ABD’ye taşımasından farklı değildir. Bu devletin savcıları derhal harekete geçip bu kişiler hakkında cezai işlem yapması gerekmektedir. 
KİM VATAN HAİNİ KİM VATANSEVER…!
Sen Urfa’dan kalkacaksın, iki bardak çay içtiğin, beraber yediğin adamların Batman’da geçmişleri olmamış, daha önce çalıştıkları kurumda memur olup Batman Üniversitesine gelip level atlayarak ayda 10 bin lira maaş alan kadroya geçirilen daire başkanlığına liyakatsız, usülsüz ve tamamen torpille atanmış adamları savunup, yeni rektörü ve tüm çalışanları terörist ilan edip mağdur edebiyatı yapacaksın! Yemezler, tutmaz bu oyun. Devletin gözü önünde onca çalışan eski rektör tarafından iftiralara maruz bırakıldı, mobinglere uğradı, yerleri değiştirildi, hakaretler yaşadı, çoğu hoca baskıdan kaçıp gitti. Devletin yetkilileri bu durumu izledi durdu. Şimdi çıkın gelin şimdiki rektörle eski rektörü çalışanlara sorun kim iyi kim kötü? Hodri meydan gelin sorun, neden sormuyorsunuz? Vatansever dediğiniz çocuklar neden eski genel sekreteri A. E’nin kamera ihalesini sormuyor! Yeni yönetim bu durumla ilgili inceleme açmayarak da hata yaptı. A.E’nin mahkeme tutanaklarında yemek ihalesiyle ilgili durumunu neden sormadınız? Onlar usulsüzlük yapınca vatansever, onları incelemeye tabi tutan, hesap soran kişiler mi vatan haini oluyor? Eski rektör kafasına göre herkesi terörist ilan etti, dönemin fetocularıyla sohbetlerine gittiği devletin kayıtlarında var olmasına rağmen devlet ne diye bu kişiyi rektör yapıp, hiçbir inceleme açmadı! Pandoranın kutusunu açalım! Urfaya Batmanlı rektörü vatan haini olarak servis eden MMM’lerden birinin fetodan gözaltına alınıp Urfaya yakın merkeze götürülmesini neden yazmadınız!

REKTÖRÜ NEDEN SEVMEDİLER!
Tabi Urfalı yazar ve onu besleyen işe yaramaz tayfası bunları konuşmuyor. Onları getiren eski rektörün şovenist tutumunu sürdürmeye devam ediyor. Heybeden gelip, yan gelip yatma kalmadı. Rektör değişir değişmez sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde bir hafta sonu rektörlükte resmi evrakları imha eden bu ekip ne diye o evrakları imha etti! Mevcut yönetimi beğenmeyen, malum kişiler eşlerini, akrabalarını Üniversiteye hoca olarak sokunca vatanseverlik mükemmel işliyor. Onca usülsüz atamalar yeni yönetimle tespit edilince şimdiki rektör sırf Batmanlı diye vatan haini ilan ediliyor. Şimdi üniversitede çalışanlar rahat nefes aldı, hocalar artık takdir ediliyor. Kimsenin kapısı tekmeyle açılmıyor, hiçbir çalışan rektör tarafından hakarete uğramıyor. Bu mu zorunuza gitti! 
Hafta sonları rektör devletin resmi aracını kullanmadığı için mi vatan haini ilan ettiniz!
 Devletin villasını kullanmayıp belediyeye hibe ettiği için mi rektörü vatan haini ilan ettiniz?
Mütevazi bir yaşamı olduğu için mi rektörü vatan haini ilan ettiniz?
Rektörlüğün bir kuruşunu harcamadığı için mi rektörü vatan haini ilan ettiniz? 
Rantınız bozulunca, saltanatınız bitince yan gelip yatarak maaş alma döneminiz bitince hemen klişe vatanseverlik sloganlarına sarıldınız. Soruyorum size bunca yaşananlar ve daha fazlası mı vatanseverlik yoksa vatan hainliği mi?
Sizin gibi insanlara vatansever diyorlarsa bize şerefimizle vatan haini diyebilirler! Vatanseverlik ve vatan hainliği tartışmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum…

YENİ REKTÖR NE YAPMALIYDI
Şubat 2021 yılında rektörlüğe atanan Batmanlı akademisyen Prof. Dr. İdris Demir, eski dönemin kadrolarını baştan sona değiştirmeliydi. Eski rektör döneminde terfi eden ve rektör değişimine son 2 ay kala görevden ayrılan, alınan kişilerin mağdur edebiyatı yapıp yeni dönemde yeniden terfi ettirilmesi, eski mağdurlara iadeyi itibar vermemesi, “herkes mağdur” demeyerek mağduriyetleri gidermesi en azından mağdur olan çalışanların beklentisiydi. O dönem, Eğitim Bir Sen döneminde de bazı çalışanlar “rektörümüzün” yanındayız diye sosyal medyada durum paylaşırdı, şimdi görüp duyduğumuz kadarıyla yine aynı kişiler yeni rektöre benzer destekleri vermeye başlamış. Yeni rektör bu tarz kişilerin görev yerini değiştirmeyene kadar biz üniversiteyle ilgili haberleri Batman’dan değil de Erzurum, Elazığ, Antep’ten okumaya devam ederiz. Yeni rektörün ekibini sağlam kurması gerekiyor, tepeden bakmak yerine eskinin yaptığı liyakatsız, hiçbir şeyden anlamayan adamları başa getirmek yerine kimsenin sözüne bağlı kalmadan birebir kişilerle konuşup tartarak, değerlendirerek atamaları yapmalarıdır. Biliyoruz ki üniversitede iftira atarak çalışanların nasıl görev yerlerinin değiştirildiğini biliyoruz. Maalesef eski dönemde görev yerleri değiştirilen çalışanlar hala usulsüz ve kadrolarının dışında yerde çalıştırılıyor. Aynı ekibin farklı kolları yeni rektörü yönlendirerek bu kanunsuzluğu devam ettirmeye çalışıyor. 
BATMANLI REKTÖR BİZİMDİR
Batmanlı rektör bizim rektörümüzdür. Öyle uyduruk iftiralarla bir kurumu ve çalışanlarının motivasyonunu bozmaya kalkamazsınız. Üniversite bizim şehrimizindir. Biz nasıl Harran’da neler oluyor demiyorsak, elin Urfalısı da oturup kalkmasını, ne yazması gerektiğini iyi bilecek.  Batman eski dönemin saçmalıkları yüzünden bir arpa boyu yol alamadı, şimdi o oyunu bozan kişileri de kimseye yedirmeyiz. Bu böyle biline…

 
Etiketler: BATMAN, ÜNİVERSİTESİ, REKTÖRÜNÜ, KİMSEYE, YEDİRMEYİZ!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
18 Ekim 2021
BATMAN’DA KERAMET SAHİBİ MÜDÜRLER VE OKULLAR ÜZERİNE
08 Ağustos 2021
ORTADA BELEDİYECİLİK KALMADI
03 Ocak 2021
VALİ HİÇ UYUMAZ MI?
27 Aralık 2020
ÜNİVERSİTEMİZE MAŞALLAH ÇEKİN
19 Aralık 2020
HER BİJİ MHP ve REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ
12 Aralık 2020
KURUMLARIN KARNESİ
01 Kasım 2020
MEMLEKET TEKSAS OLMUŞ…
28 Eylül 2020
VALİ HULUSİ ŞAHİN’İ TUTANA AŞK OLSUN
03 Eylül 2020
BU BİR CİNAYET OLUR
25 Ağustos 2020
VALİ HULUSİ ŞAHİN VE EMNİYET MÜDÜRÜ KIRAÇ ÜZERİNE
15 Ağustos 2020
BATMAN SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ, İSTİFA EDEN YOK
04 Haziran 2020
4. YILIMIZA GİRDİK
02 Haziran 2020
BATMAN MUZ ŞEHRİ Mİ…!
31 Mayıs 2020
SKANDAL MI İHMAL Mİ…
13 Mayıs 2020
YÜKSEK GELEN ELEKTRİK FATURALARINA KİM DUR DİYECEK...!
25 Nisan 2020
ALLAH’TAN İL BAŞKANI AV. AKİF GÜR VAR..
06 Nisan 2020
KORONA MORONA GÜNDEME DEVAM
23 Şubat 2020
BELEDİYE ÇIKIP AÇIKLAYACAK MI…
16 Şubat 2020
BATMAN’DA EVLER FABRİKA OLMUŞ HABERİMİZ YOK…
02 Şubat 2020
DEVLET VE BATMAN HALKI
05 Ocak 2020
BU OKULLARI KİM TESLİM ALIYOR
15 Aralık 2019
BATMAN HALKINA VERİLEN DEĞER BANGLADEŞ İNSANIYLA AYNI…
20 Kasım 2019
VATANDAŞ ADINA SORUYORUZ…
03 Kasım 2019
HASTANELERE KİM EL ATACAK…
06 Ekim 2019
BELEDİYENİN BAŞKA İŞİ YOK MU?
22 Eylül 2019
BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN BOŞ DURMUYOR
08 Eylül 2019
BELEDİYE BAŞKANINA YAKIŞMADI
01 Eylül 2019
VALİ HULUSİ ŞAHİN ÜZERİNE
20 Ağustos 2019
VALİLİK VE BAKANLIK MÜZEYE EL ATACAK MI
04 Ağustos 2019
BELEDİYEYİ KİM YÖNETİYOR…
28 Temmuz 2019
NE OLACAK BU SAĞLIĞIN HALİ
15 Temmuz 2019
TARIM ARAZİLERİNİN İMARA AÇILMASI VE MÜZE’NİN TARİHLE İMTİHANI
07 Temmuz 2019
VALİ BEY, MİLLİ EĞİTİM VE SAĞLIK
30 Haziran 2019
BU ŞEHİRDE YOK MU BİR BABAYİĞİT YÖNETİCİ
23 Haziran 2019
MİLLETVEKİLİ, İL BAŞKANI VE MÜLKİYE AMİRİ HALA BİR ŞEY YAPMAYACAK MI…
05 Haziran 2019
İKİNCİ YILIMIZLA SİZE ULAŞMAYA DEVAM EDİYORUZ
01 Haziran 2019
KURUMLARIN DÜŞTÜĞÜ ACI TABLO
26 Mayıs 2019
BELEDİYE İLE ÜNİVERSİTE ARASINDAKİ POLEMİK
20 Mayıs 2019
REKTÖR VE BELEDİYENİN İFTAR POLEMİĞİ
12 Mayıs 2019
BELEDİYE İLAÇLAMAYA NE ZAMAN BAŞLAYACAK
07 Nisan 2019
AK PARTİ VE YEREL YÖNETİM
01 Nisan 2019
HDP BELEDİYESİ VE KAYYUMLU BİR DÖNEM…
20 Mart 2019
YÖK NE İŞ YAPAR…
17 Mart 2019
JAPON JEEP’İNE BİNMEKTEN TANZİM UNUTULDU…!
10 Mart 2019
HASTANE BALONU PATLADI
28 Şubat 2019
BASIN İLAN KURUMU’NUN YAPTIĞINA BAKIN…
24 Şubat 2019
BATMAN VALİSİ ŞAHİN’İN DURUŞU VE KENTİN GELİŞİMİ
03 Şubat 2019
VATANDAŞ YOĞUN BAKIMDA YER BULAMAZKEN UÇAN HALI MEVZUSU NEDİR
27 Ocak 2019
GAZETECİ OLARAK SORMAK ZORUNDAYIZ
16 Ocak 2019
REKLAM YAPMAYAN KURUM MÜDÜRÜ
13 Ocak 2019
YENİ VALİ VE İL ÖZEL İDARESİ
06 Ocak 2019
BIRAKIN VİTRİNE OYNAMAYI…
30 Aralık 2018
BAŞKAN VEKİLİ AKSOY DERHAL GÖREVDEN ALMALI…
16 Aralık 2018
YENİ VALİ O KURUM MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALACAK MI?
09 Aralık 2018
YALAKALIK KÜLTÜRÜNDEN UZAKLAŞIN..
02 Aralık 2018
KAYYUM VE EKİBİ KAMUOYUNA AÇIKLAYACAK MI..?
28 Kasım 2018
BABAMIN RUHUYLA 26 YIL
25 Kasım 2018
DEVLET REKTÖRÜN KURAL TANIMAZ ŞOFÖRÜNE YAPTIRIM UYGULAYACAK MI
18 Kasım 2018
VATANDAŞ ADINA SORUYORUZ: VALİ GÖREVDEN ALACAK MI?
11 Kasım 2018
YENİ VALİ VE KURUM MÜDÜRLERİ…
29 Ekim 2018
SPORTMEN VALİ VE UYUŞTURUCU SORUNU
14 Ekim 2018
BATMAN VALİSİ AHMET DENİZ’İ ANLATMAYA GEREK VAR MI…
07 Ekim 2018
KURUM AMİRİ DEVLETİN KAPISINA TEKME ATARSA…!
30 Eylül 2018
BATMAN’I İHMAL EDENLER…!
23 Eylül 2018
EKONOMİK KRİZ VE KURUMLARDAKİ HARCAMALAR…!
17 Eylül 2018
DARBEYE İNANMAYAN, HALA GÖREVİNDE OLAN YÖNETİCİ KİM…?
09 Eylül 2018
YENİ KADIN DOĞUM HASTANESİ NE ZAMAN BİTECEK VE KURUMLARIN ARAÇ İHALELERİ NE ZAMAN DENETLENECEK
02 Eylül 2018
TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYİZ, HALK ADINA SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ
30 Ağustos 2018
İŞKUR ŞEFFAF MI?
29 Ağustos 2018
O KURUMUN TÜM İHALE DOSYALARI İNCELENSİN
26 Ağustos 2018
BU KURUM MÜDÜRÜ NEDEN HALA GÖREVDE…
16 Ağustos 2018
BU KURUM MÜDÜRÜ DERHAL GÖREVDEN ALINMALI…
12 Ağustos 2018
HEY AMERİKA..!
05 Ağustos 2018
DEVLET KURUMU DEĞİL BAL FABRİKASI..!
02 Ağustos 2018
BATMAN’DA 5 YILDIZLI MAKAM ODALARININ HESABI SORULSUN…!
30 Temmuz 2018
VALİ AHMET DENİZ VE BATMAN
29 Temmuz 2018
HALK MI YÖNETİCİLER Mİ…!
22 Temmuz 2018
ALLAH KİMSEYİ BATMAN BÖLGE HASTANESİNE DÜŞÜRMESİN…!
13 Temmuz 2018
DEVLET NE ZAMAN EL ATACAK…!
08 Temmuz 2018
VATANDAŞ PATATES, SOĞAN ALAMAZKEN KAMU HARCAMALARI NEDEN KESİLMİYOR..!
01 Temmuz 2018
CİNSEL İSTİSMAR VE İDAM CEZASI
04 Haziran 2018
BATMAN OLAY GAZETESİ 1 YAŞINDA…!
27 Mayıs 2018
AK PARTİ, ZİVER ÖZDEMİR, HDP, KAYYUM VE BATMAN
20 Mayıs 2018
BATMAN’DA SEÇİM ATMOSFERİ, FARİS ÖZDEMİR FAKTÖRÜ VE YEREL YÖNETİM…!
29 Nisan 2018
TRAFİK VE ZABITA NE İŞ YAPAR!
25 Mart 2018
BATMAN’A PATATES FABRİKASI KURULACAK…!
18 Şubat 2018
KİMSE BABASININ HAYRINA HİZMET SUNMUYOR…!
02 Şubat 2018
CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP
25 Ocak 2018
YASAĞI TAKAN YOK…
08 Ocak 2018
VALİ AHMET DENİZ ÜZERİNE
17 Aralık 2017
EĞİTİM BİR SEN NEDEN SUSTU…!
13 Aralık 2017
VATANDAŞ KEMER SIKSIN, KURUMLAR HALAY BAŞI FUARLARA KATILSIN…!
06 Aralık 2017
GECEKONDU MANTIĞIYLA YÖNETİLEN BATMAN
05 Aralık 2017
DEVLET YETKİLİLERİ GÖRMELİ…!
03 Aralık 2017
BATMAN VALİSİ İDARECİLİK YAPAMAYANLARI GÖREVDEN ALMALI…!
29 Kasım 2017
YOLLARA SATILIK ARAÇ PARK EDENLERE NEDEN CEZA YOK
28 Kasım 2017
BABAMI UNUTMADAN AYNI YOLDA DEVAM EDİYORUM…!
27 Kasım 2017
HDP NEDEN ÇOK OKUNDU!
06 Kasım 2017
DEVLET O KENDİNİ BİLMEZLERİN CEZASINI KESMELİ
01 Kasım 2017
CUMHURBAŞKANI BATMAN’DAN HABERDAR MI?
22 Ekim 2017
CUMHURBAŞKANI’NIN VERDİĞİ MAKAM ve BATMAN VALİLİĞİ…!
10 Ekim 2017
BATMAN SÖZDE CAZİBE MERKEZİ!
19 Eylül 2017
BATSO SEÇİMLERİ VE ZABITALAR
19 Eylül 2017
BATSO SEÇİMLERİ VE KURBANLIK FİYATLARI
18 Eylül 2017
YOLUN AÇILMASI İKİ DUDAK ARASINA KALDI
18 Eylül 2017
2’NCİ OSB ŞART…!
11 Ocak 2016
OLAY OLAY OLAY...
Haber Yazılımı