Yazı Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 14:31 Bu yazı 1338 kez okundu
 
Belediye çalışmalara hız vermeli, Yaşar Kemal Kent Ormanı bakıma alınmalı
Bulut Kutlu
bulutkutlu72@hotmail.com
 
 

 

Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Batman Belediyesi Türkiye genelinde en çok oy alan belediyeler arasında yerini aldı. HDP’nin kazandığı Batman Belediyesi Batmanlılara en iyi hizmeti sunacağını umuyoruz ve bekliyoruz.

Belediye Eşbaşkanları Dr. Mehmet Demir ile Songül Korkmaz 50 gündür tebrik ziyaretlerini kabul ediyor. Tebrik ziyaretleri biraz uzadı gibi. Eşbaşkanlar Batman’ın gelişimi için çok güzel projelerinin olduğundan şüphemiz yok. Ancak eşbaşkanlar biran önce beyin takımını toplayıp Batman’ın sorunlarını teşhis edip çalışmalara hız vermeli. Bir gerçek var, kayyum her ne kadar atanmış olsa da Batman’da görünürde bile olsa güzel çalışmalar yaptı. Özellikle temizlik sorununu çözdü. Belediye kurumlarında ciddiyetlik üst seviyeye çıkmıştı. Personel işine sıkıca bağlanmıştı. Bu saatten sonra belediye personelinde bir gevşeme olmaması gerekiyor. Personel kayyum döneminde olduğu gibi ciddiyetini korumalı işini layıkıyla yapmalı. Disiplini elden bırakmamalı. Batmanı çok seven Batman halkı için büyük çabalar içinde olan eşbaşkanlar ekibini topladıktan sonra siyasi parti gözetmeksizin her tarafa hizmeti götüreceklerden hiç şüphemiz yok. Özellikle kenar semtlere yoğunlaşmalı.

YAŞAR KEMAL KENT ORMANI

Belediye başkanı Hüseyin Kalkan döneminde Yaşar Kemal Kent ormanı olarak projelendirilen alanda daha sonra su kanalının geçmesi ve imar işgaline uğradı. Yaşar Kemal Kent ormanı park olarak yeniden kazandırılması lazım.  Peyzaj projesiyle o alanın yaşam alanına dönüştürülmesi halkın aileleriyle birlikte rahat bir şekilde alana gelip dinlenebileceği önemli yerler kazandırılması gerekiyor. Yaşar Kemal Kent ormanında yürüyüş alanları, bisiklet yolları, çocuk oyun parkları ve birçok aktivitenin yapılabileceği noktalar yapılmalı. Belediye yapacağı birçok önemli projelerde halkın istek ve beklentilerini dikkate almalıdır. Aksi halde sonumuz hüsrandır. Yaşar Kemal Kent ormanı dışında kentin birçok noktasına da parkların yapılmasına hız verilmelidir. Belediye başkanlarının bugünden itibaren çalışmalarına başlamalarını bekliyor şimdiden kolaylıklar diliyorum.

 

 
Etiketler: Belediye, çalışmalara, hız, vermeli,, Yaşar, Kemal, Kent, Ormanı, bakıma, alınmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı