Yazı Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 17:39
 
CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP
Osman Arslan
osmanarslan7221@gmail.com
 
 

Cumhurbaşkanımız Batman'a bugün geldi. Kentimizin tarihine baktığımızda şehrimizi en çok ziyaret eden Cumhurbaşkanları arasında, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk sırada yer alır. Onca ziyaret gerçekleştirdi biz bile artık sayamıyoruz, önceki Cumhurbaşkanlarımıza baktığımızda Abdullah Gül 1 kez, Necdet Sezer ise hiç gelmedi. Ama Cumhurbaşkanımız Erdoğan sürekli Batman'a geldi ve halka seslendi. Bu bakımdan Cumhurbaşkanımızın gelişini ve söylediği her şeyi önemsiyoruz. Fakat maalesef Cumhurbaşkanımıza ulaştırılmayan bazı gerçekleri de Cumhurbaşkanımız gelmişken paylaşmalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız FETO ile yapmış olduğunuz mücadelenizi takdir ediyoruz ama maalesef Batman'da FETO mücadelesi veren Savcı sizin haberiniz olmadan Adana Kozan'a sürüldü. Oysa size inanmış, size itibar etmiş ve sizinle beraber hareket eden devletçi başarılı bir savcının görev yerinin değiştirilmesi bazı ellerin Batman'da neler yapabileceğini de gösterdi. Eğer savcı Batman'da kalsaydı, büyük başlara da sıra geleceği endişesinden olsa gerek ki bir savcı terfi edeceğine sürüldü. Sayın Cumhurbaşkanım maalesef Ankara'da söylenenler burada uygulanmıyor. FETO ile mücadele eden devletin yetkili kuruluşlarını bazı eller durdurmaya çalışıyor. 

Sayın Cumhurbaşkanım, son aylarda Batman'da iktidar yanlısı olarak nitelendirilen onlarca STK sesini duyurmakta, yaşadıkları haksızlıkları dile getirme konusunda büyük çaba sarfetmektedir. Eğitim Bir Sen ve onlarca STK, Batman Üniversitesi Rektörü'yle sorun yaşamaktadır. Maalesef STK'lar ve Batman halkı size ve politikalarınıza zarar verdiğini düşünerek binlerce imza topladı. Mevcut Rektör, şuan FETO iddiasıyla tutuklu bulunan eski rektörün yardımcısıydı. Eğitim Bir Sen'in öne sürdüğü ve her basın toplantısında iddia ettiği bir takım olaylara da tanık olduğunu duyurdu. Mesela Eğitim Bir Sen'in iddiaları şöyle" Batman Üniversitesi'nde FETO yurdunun çadırı 2015 yılında sizin onlara savaş açtığınız dönemde Üniversitenin merkez kampüsünde açılmıştır. Şuan ki Rektör de o dönem Rektör yardımcısı iken bu duruma tepki göstermemiş, Rektörlük seçimlerinde ve öncesinde FETO terör örgütünü eleştiren hiçbir açıklama yapmamıştır. Adil Öksüz'ün bağlantılı olduğu Epoka üniversitesiyle yapılan anlaşmaya da karşı çıkmamış, göreve başladıktan 4-6 ay sonra anlaşmayı bozmuştur. Epoka ile anlaşma yapan kişi kişiler hakkında hiçbir soruşturma açmamış, senatoda epoka üniversitesiyle yapılan anlaşmaya imza atan hiçbir akademisyen hakkında soruşturma yapmamıştır. Epoka Üniversitesini  ziyaret eden akademisyenler ve kişiler hakkında da soruşturma açmamıştır. Mevcut rektör, rektör yardımcısı iken bölücü örgüt mensubu olduğu ileri sürülen öğrenciler Türkiye'de ilk kez Cumhurbaşkanlığını temsil eden makamı basmıştır. Makamı basan öğrenciler içerde halay çekmiş slogan atmıştır. Bunca olay olmasına rağmen hiçbir şekilde görevlerinden istifa etmemiştirler."
Sayın Cumhurbaşkanımız şimdi de mevcut rektör, Üniversiteye akademisyen bulamamayı Batman basınına bağlıyor ve basınımızı suçluyor. Batman basını yalan haberler yaptığı için akademisyenler Batman'a gelmiyormuş diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Batman basını doğru haber yaptığı için basın temsilcileri üniversitenin kampüsüne girişi yasaklandı. Üniversite aile üniversitesine dönüştüğünü ve akademisyenlerin eşlerini, çocuklarını kendi şartlarına göre kadro belirleyip akademisyen yaptığını yazdığı için suçlanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanım akademisyen alımı bu kişilerin aile ve yakınlarından fırsat bulamadığı için Batman'a gelemiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız aynı soyadı taşıyan kan bağı olan kişilerin üniversitede çalışması etik olmadığını söylediğimiz için, sizin vermiş olduğu yetkiyi de bizi ezerek, bize baskı kurarak kullanmaya çalıştı.
Sayın Cumhurbaşkanımız Tıp Fakültesi diyorlar, ama üniversitede bu konuda yeterli akademisyen kadrosu bulunmamakla birlikte bu konuda alımlarda yapılmamaktadır. Aklımızla alay edilmektedir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, İktidara en yakın ve üye sayısı en çok olan Eğitim Bir Sen'e kulak verin. 

Şovanist takılan megaloman kişiler Batman'a zarar veriyor. Bu şehrin gelişmeye, istihdama ihtiyacı var. 

Sayın Cumhurbaşkanım şimdi siz geliyorsunuz diye, koltuk peşinde koşan bazı kurum yetkilileri Batman'ı adeta Avrupa şehri yapmış gibi çalıştığını balon haberlerle bizlere servis etti. 

Sayın Cumhurbaşkanımız kayyum olarak atanan Başkan vekili Şevket Ertug Aksoy kelle koltukta bu kent için çabalıyor. Kimseye peşkeş çekmeden bu şehri daha yaşanılır bir kent yapma çabasında. Kentimiz son dönemde başarılı çalışmalara imza attı. 

Sayın Cumhurbaşkanımız şehrimize tekrardan hoş geldiniz.

 
Etiketler: CUMHURBAŞKANIMIZA, AÇIK, MEKTUP,
Yorumlar
Haber Yazılımı