Yazı Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 17:24 Bu yazı 5669 kez okundu
 
Gazeteniz OLAY 1 Yaşında
Hüseyin Sakar
huseyinsakar72@gmail.com
 
 

 

Bundan tam bir yıl önce ilk sayımızla Batman Olay Gazetesi olarak vatandaşlarımızın doğru, tarafsız, ilkeli ve cesur haber alma özgürlüğü için yayım hayatımıza başladık.

Birbirinden değerli ortaklarım, dostlarım Bulut Kutlu ve Osman Arslan’la bu yola ilk girdiğimizde bizler için yapamazlar, edemezler, birkaç aya kapatırlar ve hatta gazetemizi ne zaman kapatacağımız üzerine iddiaya girenlere de 1. Yılımızı kutluyor olmamız güzel bir cevap oldu.

Doğru ve ilkeli habercilik anlayışımız ile kentte görev yürüten tüm kurumlara, STK’lara ve siyasi partilere eşit şekilde yaklaştık ve hepsine eşit şekilde yer verdik.

Tüm yıldırma politikalarına rağmen bugün gazetemizin 1. Yılını tüm sevenlerimiz ve dostlarımızın desteği ile kutluyoruz.

Bizleri karşılıksız ve hiçbir çıkar beklemeden destekleyen ve en büyük gücümüz olan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Olay Gazetesi 1 yıllık öyküsünde neler başardı?

Çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyada binlerce takipçiye ulaştı.

Facebook’ta 10 binin üzerinde takip ve beğeni

Twitter’da yaklaşık 3 bin takipçi ve instagram’da da yine birçok takipçi ile ilklerin gazetesi olmaya çalıştık.

Korkusuz ve cesur gazetecilik anlayışı ile hiç kimsenin dokunulmaz olmadığını gösterdi. Haklıyı ve mazlumu gözetti. Yapılamayan haberleri yaparak ne kadar doğru bir yolda olduğunu gösterdi.

Batman’ın ve Türkiye’nin gündemine konu olan haberlere imza atmayı başardı ve bizler başarımızla kendimizi ispat ettiğimize inanıyoruz.

Bağımsız kuruluş olan ve dünya üzerinde bulunan tüm web sitelerinin sıralamasını belirleyen alexa değerlerinde Türkiye genelinde ilk 8 bin web sitesi arasına, Batman’ın da en çok okunan ilk 4 gazetesi arasına girmeyi başardı.

Gazetemiz her ne kadar yeni olsa da ben ve ortaklarım gazetecilik mesleğinde uzun yıllardır emek sarf ediyoruz.

Emek demişken değerli dostlarım ve ortaklarım ile hiçbir zaman sahalardan kopmadık ve her zaman değerli muhabir arkadaşlarımız ile alanda omuz omuza birlikte emek sarf etmeye devam ettik.

Bizler emekçi gazeteciler olarak halkı bilgilendirmek adına girdiğimiz bu yolda Batman Olay Gazetesi’nin 1. Yılını kutlamanın sevincini de yine tüm okurlarımız ile yapmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyor.

Bizi takip eden ve destek veren dünyanın dört bir yanındaki okuyucularımıza, gerek mesaj atarak gerek arayarak sürekli destek olan dostlarımıza Olay Gazetesi adına teşekkür ederim.

 
Etiketler: Gazeteniz, OLAY, 1, Yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı