Yazı Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:11
 
Hakkımızı helal etmiyoruz!
Kenan Bucağa
Kenanbucaga@hotmail.com
 
 

Yazıma nasıl başlayayım, nereden başlayayım bilmiyorum. Hava güzel, tribün harika, takım tam kadro, ligde cumartesi günü oynanan maçlar tam istediğimiz gibi. Maça da iyi başladık sayılabilir, dakika 27’yi gösterdiğinde Ofspor kalecisi kırmızı kartla oyun dışı kaldı, rakip takım 10 kişiyle oynamaya mecbur kaldı. Peki, bizim çok sevgili futbolcular ne yapıyordu? Sahada dolaşmaktan başka hiçbir şey!

Teknik direktöre mi kızayım, futbolcuya mı yada yönetime mi? Bence teraziye koyarsam ağırlık olarak futbolcular çıkacak. Rakibin sahada bir futbolcu eksik, geriye yaslanmış, sen gidiyorsun onlar karşılıyor. Peki, sonra ne oldu? Emre Bayram orta sahada saçma sapan bir şekilde topu kaptırınca Ofspor’un bulduğu ilk ve tek pozisyonda kalemizde golü gördük.

Kalede golü görmemize rağmen tribünler bir an olsun susmadı, takıma can-ı gönülden destek vermeye devam ediyordu ama futbolcular halen sahada yürümeye devam ediyordu.

İlk yarı bitince golün faturası Emre Bayram’a çıkmış ki ikinci yarıya Yunus Emre Arslan değişikliği başladı ama başlamaz olaydı. Ceza sahası içinde yakaladığımız bütün pozisyonları pek sevgili Yunus Emre cömertçe harcamaya devam ediyordu. Sahada iyi olan tek şey maalesef yine tribündü.

90 dakika boyunca susmamaya yemin eden tribünler “Diren ha Petrolspor” tezahüratlarını söylüyordu ancak futbolcular halen ruhsuz ruhsuz oynamaya devam ediyordu.

Pek sevgili futbolcu kardeşlerim; siz daha ne istiyorsunuz? Hava mükemmel, tribünler tıklım tıklım, bürokrasinin her kesiminden yönetici maçı izliyor, rakip 10 kalmış, taraftarın itici gücünü arkanıza almışsınız... Siz ne yapıyorsunuz? Sahada uyumaktan başka ne yaptınız?

Ligde puan durumuna baktınız mı? Ne duruma geldiğimizi gördünüz değil mi? Cumartesi günü oynanan maçlardan sonra bu maçı kazandığınız takdirde Play-Off potası ile sadece 3 puan kalacaktı ve iddiamız devam ediyor olacaktı. Gerçekten halen umudunuz var mı sizin? Bana soracak olursanız bu saatten sonra bu takımdan hiçbir cacık olmaz.

Her sene olduğu gibi bu sene de taraftarı yaktınız, yıktınız. Siz her gün paramızı vermiyorlar diye isyan edersiniz ancak bu taraftar cebinden verir ve yine de mutlu olmaz. Ligde oynadığımız takımların tribünlerini görmüşsünüzdür. Hangisi Batman taraftarı kadar coşkulu veya hangisi Batman taraftarı kadar takımına destek veriyor?

Allah aşkına bu saatten sonra hepiniz çıkın da evinize gidin de kulüp sizin külfetinizden kurtulsun! En azından gençlerle sahaya çıkar ve onurlu bir şekilde mücadele ederiz.

Tribünlerin ortak görüşü olarak;

 BİZLER HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ!

 
Etiketler: Hakkımızı, helal, etmiyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı