Yazı Detayı
18 Şubat 2018 - Pazar 12:09
 
KİMSE BABASININ HAYRINA HİZMET SUNMUYOR…!
Osman Arslan
osmanarslan7221@gmail.com
 
 

 

Her hafta sonu elektrik mi kesilir? Evet maalesef her hafta sonu Batman Gap Mahallesi'nde elektrikler kesiliyor. Yetkili kurumu her cumartesi ya da Pazar olmak üzere elektriği kesmese içi rahat etmiyor olacak ki, süreklilik kazanmış bu kesinti bıktırıyor. Şehrin sahibi olsaydı bu memlekette kurumlar kafalarına göre rahat hareket edemezdi.

Kanun tanımaz, kural bilmez, kişileri düşünmez, vizyon Batman'ın makus tarihi haline geldi.

Saatlerce elektriği kesmek hangi kanunda yer alıyor?

Her hafta sonu aynı mahallenin elektriği hangi kanunda yazıyor?

Her hafta sonu bakım hikayesiyle saatlerce elektriği kesenler hakkında neden yaptırım uygulanmaz?

OHAL mohal derken, kurumlar OHALİ arzuları için kullanırken, vatandaşı sömüren kişiler hakkında neden OHAL devreye girmez?

Vatandaştan vergisiyle, sunduğu hizmeti de içine ekleyerek faturalandırıp, tarihi geçen ödeme için de vergi alan ilgili elektrik kurumuna babanın hayrına mı hizmet sunuyorsun diye sormak istiyorum.

Vatandaş olarak,

Vergimin vergisini ödüyorsam,

Faturalarda bindirilen her kaleme ücret ödüyorsam,

Hangi kanunla benim elektriğim her hafta sonu kesiliyor…!

Şimdi sormak istiyorum bu kentin yöneticilerine, muz devletinde yaşamıyoruz madem kanunlarımız var, tüketici hakları söz konusu, her şeyden önce haklarımız kanunla konulmuş, ilin en büyük yöneticisi Sayın Valimizi bu konuda daha hassas davranıp bu yöneticileri uyarmalarını istiyoruz.

Aylardır bakım ayağına saatlerce elektriğimizi kesiyorsunuz, hafta sonu elektriği kullanamayacaksam, hafta içi kullansam ne yazar?

Ne yağmur

Ne kar

Ne fırtına

Kuraklıktan ölüyoruz,

Ama kentimizin elektriği özellikle Gap Mahallesi'nde her hafta sonu fiks, sözde bakım ayağına elektrik kesiliyor. Saatlerce elektrik kesintisi mi yaşanır?

İlgili elektrik kurumu yetkilisi bu işi yapamıyorsunuz, vergimizle maaş alıyorsunuz ve sunduğunuz hizmet bizleri mağdur ediyor, elektrik kesildikçe sizleri eleştirmeye devam edeceğimizi bilmenizi ister, bir an önce istifa etmenizi bekliyoruz.

Kimse kusura bakmasın, her şey insan için ise, vergimle rezil oluyorsam hesabını da sormak kanuni hakkımızdır.

Dünyanın ancak gelişmekte olan ve Afrika ülkelerinde ancak böyle saatlerce elektrik kesilir. Bir de utanmadan kentimizin büyükşehir olacağı söyleniyor, evlere elektrik sunulamazken, var olan hizmet aksatılırken, neyin kafasını yaşayıp büyükşehir olacağımızı söylüyorsunuz. Bence iki kez düşünün bu konuyu…!

 
Etiketler: KİMSE, BABASININ, HAYRINA, HİZMET, SUNMUYOR…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı