Yazı Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 14:45
 
NE OLDU SAĞLIK MÜDÜRÜ…! NE DEDİYSEK O ÇIKMADI MI?.
Metin ÖZDAL
batmanolay@gmail.com
 
 

Ne oldu sağlık müdürü. Hani siz başarılıydınız, hani siz kendinizi öve öve bitiremiyordunuz. Hani size iftira atılıyordu. Hani biz yalancıydık, hani bize 5 dava açmıştınız, hani biz vatan hainiydik. Hani biz esnaftık, ne oldu da ülke gündemine düştünüz! Ne oldu da yalancı çıktınız! Ne oldu da kurumda usulsüzlük çıktı. Hani siz kahramandınız, biz yalancıydık, vatan hainiydik. Sizlere çok şey borçluyduk, utanmasanız sizi başımızda taşıyalım diye dava açacaktınız.

Devletin  malını çalan vatan haini değil de nedir? Devletin malını çalanlara göz yumanlar yalancı, alçak, iki yüzlü değildir de nedir! Doğmamış yetimin hakkını çalanlar,  yeryüzünün aşağılık yaratığı değildir de nedir?

BATMAN’I ÜLKE GÜNDEMİNDE USULSÜZLÜKLE TANITTINIZ

Ülke gündemine düştünüz, müfettişler geldi raporu çaktı. Ulusal basında manşetlerdeydiniz. Biz yazdık, çizdik ne oldu da yalanladınız. Valilik ne oldu da dün çıkıp açıklama yaptı. Biz aynısını yazdık hemen dava açtınız, hemen ifadelere çağırmalar,  mekanlara polis göndermeler! Ne oldu şimdi?  Yargı mensupları bizim yazdıklarımızı doğru olduğunu gördü ve size hesap sormayacak mı? Valilik kimi koruyor? Devletin malını çalan insanları mı koruyorsunuz? Devlet yetkilileri bize teşekkür edeceğine bize dava açtırıyor, iyi ki adalet var. İyi ki kanun var. Ne oldu müfettişler raporları çaktı. Mahkeme bizi haklı buldu. Biz gazeteciyiz, kimsenin memuru değiliz, usulsüzlük var yazdık. Elimize belge ulaştı yazdık. Aynı belgeyi ulusal gazeteler yazdı.

VEKİL ÖZDEMİR HALA PRATİSYEN HEKİMİ TUTACAK MI?

Ne oldu, bunca usulsüzlüğe rağmen Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, Batman’ın kapasitesine yetmeyen, sağlık sistemine vizyonu yetmeyen, yolsuzluk yapanları koruyan, adamına göre emekli edip, adamı olmayanı işten attıran, mobing uygulayıp hastaneyi ikiye bölüp, personeli intihara teşebbüs ettirebilecek bir yöneticiyle; hastaneleri çöken ama bir o kadar ilgisiz olan sağlık müdürünü tutmaya devam edecek misiniz. Vekil Özdemir, bunca olan şeyi nasıl görmüyor? Ona göstermiyorlar mı yoksa? Vekil Özdemir, bu olaydan sonra gereğini yapıp sağlığı emin ellere teslim etmesi gerekiyor, yoksa bundan sonra her olumsuzluk Vekil Özdemir’indir.

SORULARI SORALIM

1-           Atılan mutemetler doğru, peki kaç tanesini attınız? Müfettişler zaten sizlere atılması gerekenleri raporda belirtmiş, peki buna rağmen rapor yayımlanmadan iki kişi makamınıza çağırıp emekli ettiniz mi? İstiyorsanız biz isimleri verelim, müfettişler de biliyor. Halk bilmiyor istiyorsanız yazalım.

2-           Açıklamada, il sağlık müdürlüğünde inceleme yaptığınızı ve çıkaramadığınız söylemişsiniz. Altta ise her şeyi itiraf etmişsiniz, üst yazıyla algı yaptığınızı mı sanıyorsunuz? Müfettiş raporu ortada, siz ne ayaksınız, kimi kandırıyorsunuz!

3-           Madem 30 ilde yapılmış, daha önce bölge hastanesinde de yapıldığını açıklamanızda belirtmişsiniz, neden iki yıl geçmesine rağmen bulamadınız. Sizlere bu sıkıntının sağlık il müdürlüğünde olduğunu defalarca bakanlık yetkilileri söylemesine rağmen ne diye göz yumup üstüne gitmediniz? Sizin de içinizde olduğu müfettiş raporu tescillendi. 180 bin lira sizin döneminizde yapıldı mı yapılmadı mı? Biz biliyoruz ki yapıldı!

4-           Devletin valisini, kamuyu kandırabilirsiniz, ama bizi kandıramazsınız. Şunu unutmayın asla ve asla kamu vicdanını kandıran bir yönetici uzun süre barınamaz…

KORONADAN HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLAR DAVA AÇSIN

Hadi kayıp testlerle ilgili de konuşun. Kayıp testlerde onca kişi ölmüş. Liste elimizde. Yakınlarını kaybedenler ne diye duruyor, kalkıp sağlık il müdürlüğü hakkında hemen dava açmalı. Ya da savcılık bu listede olan vatandaşların yerine sağlık müdürüne kamu davası açmalıdır. Burada insan hayatı var. İnsanlar öldü. Liste elimizde, savcılık talep etsin verelim, ya da istiyorlarsa valilik sağlık müdürlüğünden alsın.

Tabi biz yazıyoruz ya, şimdi bunu da yalanlarlar. Biz vatan hainiyiz ne de olsa, esnafız, sözümüz para etmez! Gördük işte kim yalancı!

YALANCILIK NEREYE KADAR

Yalancılık nereye kadar. Yazıyoruz, çiziyoruz. Yazmaya da devam edeceğiz. Hadi bizi yalanlayanlar şimdi çıksın. Hadi şimdi bu yolsuzluğu kapatmaya çalışanlar, yalanlayanlar, alan kapmaya çalışanlar şimdi çıkıp sağlık müdürünü dünyanın en iyi müdürü yapmaya devam etsinler. Hani biz yalan atıyorduk. Hakkımızda hala davalar açık. Allahtan korkun be! İşiniz gücünüz güce tapmak. Allahtan korkun be, Allah’tan daha büyüğü mü var!

SAĞLIK MÜDÜRÜ İSTİFA ET

Sağlık müdürü istifa et, hani biz yalancıydık ya, şimdi hepsi ortaya çıktı. Bizim yalan atmadığımız, gerçekleri yazdığımız ortaya çıktı. Şimdi çık istifa et, Valinin arkasında kendini aklamak için koşturdun; açıklamada bile Vali’ye yanlış bilgi verdin. Vekilin Ankara’daki evine kamp kurdun, yemedin, içmedin, tekkeyi bekleyen çorba içer misali müdürlüğü kaptın. Ama burası Batman, buranın adını kirleten kalamaz kardeş. Bu kurumun bu hale düşmesinin sebebi bizzat sensin. Kurumunda bunca hukuksuzluk, usulsüzlük varken, ikinci müfettiş raporunu da yayınlarsak nereye kaçacaksın. 112’de dönen usulsüzlük raporunu istiyorsan yazalım! Sağlık İl Müdürüne en yakın şoförlerinden bir tanesine yapılan fazla ödemeyi nasıl imzaladığını da anlatırsın artık. Yoksa seni kandırdılar mı? Raporu verelim. Bence jübile zamanı gelmiştir. İstiyorsanız performans raporunu siz açıklayın, artık bizi yormayın. İstiyorsanız da 60’lık notunuzu kamuoyuna biz açıklayalım. 59 olsaydı zaten bitmişti işiniz, ha 59, ha 60 farkeden bir şey yok. Sağlık çökmüş. Sağlık Bakanlığı’nda sizleri koruyanları da yazacağız. İzleyin yakında.

Batman’ın adını ulusal basında daha fazla yolsuzluklarla kirletme. Sayın Valimizin ikinci müfettiş raporundan haberi var mı? Sayın valim, istiyorsa bu yazıyı da yalanlasın. Sayın Valim, ikinci müfettiş raporundan sonra sağlık müdürüne ne cevap verecek!

Batman’ın adı daha ulusal basında çok çıkacak. Ne diyordu, kamera ve tripota gerek yok, bir klavye belge yetiyor…!

Yakında sosyal medyada anket düzenleyeceğiz, istiyorsanız sağlık müdürlüğü de bu ankete katılsın. Çalışanlar ikinci müfettiş raporunu görsün. Devlet büyüktür, yücedir, bunun hesabını er geç soracaktır.

 
Etiketler: NE, OLDU, SAĞLIK, MÜDÜRÜ…!, NE, DEDİYSEK, O, ÇIKMADI, MI?.,
Yorumlar
Haber Yazılımı