Yazı Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 16:54 Bu yazı 446 kez okundu
 
UZAYAN O YOLLAR...Uzadıkça uzayan yollar...
DOMİNO ADAM
batmanolay@gmail.com
 
 

 

Umuda yolculuk serüveninde yol gösteren yol çizgileri silik, bir o kadar yorgun. Radyodan çalan müzikler şarkılar eşlik ediyor Sana. Sen yalnız kalma diye gönlünü okşuyor, duygularını harmanlanıyor ve yollar uzuyor sen derinlere daldıkça.

Maceraya götüren yollar... Sevdaya giden yollar... Hüzünlü ve yorgun yollar... Yeni hayatların tekrar kesiştiği hüzünlü yollar... Umut dolu yollar... Yeni yaşın yeni renklerin yeni güzellikleri güneş açacağı yollar seni bekliyor. Haydi, şimdi sirkelen ve kendine gel. Ve şimdi yola düş gel.

Yıllar ne çabuk geçiyor değil mi farkında bile değilsin sen. Zamanın sana yaptığı cilveli oyunların kurbanı oluyor,  Farkında olamıyorsun elinde değil. Olmak istesen de kendini bu evcilik oyunlara kaptırmış yol alıyorsun Sen. Tarih sayfasında yer almak gibi yok bir hedefin ve olmadığı için Öylece gidip geliyorsun yollarda. Uzun yollar hoşuna gidiyor önce ama uzadıkça yollar seni hayattan alıkoyuyor. Hiç ama hiç şarkı bilmeyen sen, dinlemeyen sen, Şarkıların büyüsüne kapılmış yollarda eşlik ediyorsunuz birbirinize. sen ve hüzünlü, aşk dolu, mutluluk saçan, huzur kokan, eğlenceli ve kıpır kıpır şarkılarla çok güzel ikili oluyorsunuz. Radyodan gelen sesler bazen seni hayallere çok uzak düşlerde seni misafir ediyor. Bu ulaşılması imkânsız olan hayalleri kurmaktan şikayetçi değilsin aksine haz alıyor ve yüzünde belirleniyor yerli yersiz gülücükler. Yaşadıkların, anıların,  geçmişin seninle. Seninle olacak hep sen nereye gidersen git. Yollarda hep seninle yol alacak hatta senden önce gidiyor bazen. Sen gidince orda duruyor ve seni bekliyor olacak.

Yollar uzun, yolculuk umut doluysa Yolculuklar güzeldir yanında bir sen varsa. Hayat koşuşturmacasında yakalayamadığın zamanı buluyorsun. Yollar uzun sen düşünceli... Zamanın çok, düşünme fırsatını yakalamışken sorgular derin ve çekişmeli oluyor. Film şeridi olur hayatın, geçmişin, yaptıkların ve yapmak istediklerin. Ne yapmak istedin. Ne yaptın. Hayallerin ve ideallerin. Gerçekler ise filmin sonu... bir bakıyorsun ki yüzlerindeki derin çizgilerin seni alıkoymuş ve hiç değişmeyen tek şey uzun  yollar ve buna eşlik eden şarkılar. Zamana yenik düşen sen değişime zorlanan gözlerin her şeye şahitlik yapıyor. Neler görmedeki, nelere şahitlik yaptı o güzler uzun, uzayan  yollarda...

 
Etiketler: UZAYAN, O, YOLLAR...Uzadıkça, uzayan, yollar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı