Yazı Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 15:43
 
Vali Hulusi Şahin ve Batman…
Bulut Kutlu
bulutkutlu72@hotmail.com
 
 

 

Batman Valisi Hulusi Şahin yaklaşık 10 ay önce İstanbul Esenler Kaymakamlığı’ndan Batman Valisi olarak atandı.

Vali Şahin Batman’a geldiği andan itibaren Batman’ın genel sorunlarını ele alarak ne yapılabileceği konusunda büyük çabalar sarf ettiğine şahidiz.

Vali Şahin Batman için bir şanstır. Batmanlılar olarak bu şansı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. Şehrin lobisi, iş adamları, yatırımcıları, sivil toplum örgütleri ve kamu kurum müdürleri Vali Şahin’in bilgi ve birikimlerinden faydalanması gerekiyor ve Batman’ın sorunlarının çözümü için de yardım etmeleri lazım.

Özellikle iş alanında yaptığı girişimlerle ve OSB’deki birçok sorunu ele almasıyla da yatırımcıları sevindiren Vali Şahin Batman’a birçok değer kat edeceğinden eminiz. Tüm vaktini Batman ve Batmanlılar için harcayan, Batman’ın geleceği için çaba sarf ettiğini herkes biliyor. Vali Hulusi Şahin’in idealist, demokratik ve birikimli bir devlet adamı olduğunu en kısa sürede gösterdi.

3 KATLI OTOPARK

Batmanla ilgili güzel projeleri olan Vali Şahin, adliye sarayı yanındaki hükümet konağına ayrılan alanın üst kısmını yeşil alan, alt katını da 3 katlı otopark olarak değerlendireceklerini söyledi. Bu proje adliye ve hastaneye gelen vatandaşlar için güzel oldu. Hastaneye gelen vatandaşlar otopark sorunu yaşamayacak.

İKİNCİ ETAP OSB

Yaklaşık 20 yıl önce bir fabrikayla kurulan organize sanayi bölgesi şimdilerde 80 fabrikaya ulaşmış durumda. Yer olmadığı için birçok yatırımcı da beklemekte. İkinci etap OSB için uzun yıllardır uğraşların olduğunu biliyoruz. Nihayetinde Vali Şahin’in girişimleriyle o bölgede kalan vatandaşlarla anlaşıldı ve 2 bin dönüm alan tahsis edildi.  İlk etapta yatırımcılara 600 dönüm ayrılacak ve daha sonra bu alan genişletilecek. OSB için alt yapı, üst yapı işlerine başlandı. Türkiye’de işsizliğin en çok olduğu iller arasında yer alan Batman’ın yeni OSB ile istihdam sorunu bir nebze de olsa giderilmiş ve insanlara iş, aş verilmiş olacak. Tabi ki bu çalışmalarda Vali Şahin’in etkili girişimleri oldu ve olmaya da devam ediyor. Önceki yöneticilerden daha özverili ve Batman’a kalıcı eserler kazandırmak isteyen Vali Şahin’in elini taşın altına koyduğuna inanıyorum. Bizlerde Batmanlılar olarak elimizi, kolumuzu hatta gerekirse gövdemizi taşın altına koymalıyız.

 
Etiketler: Vali, Hulusi, Şahin, ve, Batman…,
Yorumlar
Haber Yazılımı