Yazı Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 21:28 Bu yazı 1238 kez okundu
 
VALİYE ULAŞMAK ENGELLENİYOR MU?
Bulut Kutlu
bulutkutlu72@hotmail.com
 
 

Batman’a gelmiş en deneyimli devlet adamları arasında bulunan ve İstanbul Esenler Kaymakamlığından Batman’a Vali olarak atanan Vali Hulusi Şahin’e halkın ulaşılması engelleniyor mu?

Vali Hulusi Şahin Batman’a gelir gelmez tüm sorunlara el atmış, Batman’ı yakından tanımak için ve Batman’ı daha iyi yerlere getirmek için tüm gücüyle çalışmış, kısa sürede birçok soruna el atmıştır.

Halkla iç içe olan, halkın arasına karışan ve halkın sorunlarını bizzat takip eden Vali Hulusi Şahin’in idealist, demokratik ve birikimli bir devlet adamı olduğu apaçık ortada.

Ancak bir sorun var ki, halkımızın vali beye ulaşılması engelleniyor mu? Engelleniyor ise kimler tarafından engelleniyor. Vali Beyin bundan haberi var mı?

Vali Bey ile görüşmek için randevu alan vatandaşlarla ilgili olarak Vali Bey kendisi ile görüştüğümüzde bize dile getirdiği gibi vatandaşı kendisi görüp tanıyor mu? Yoksa özel kalemdeki görevliler vatandaş ile ilgili olumsuz görüş bildirip Vali Beyi yanlış mı bilgilendiriyor.

Edindiğim bilgilere göre, halkın Vali Beye ulaşıp sorunlarını dile getirmesi engelleniyor. Halkın sorunlarına bu kadar duyarlı olduğuna şahit olduğumuz Vali Beyin kendisine ulaşmak isteyen ve ulaşamayan vatandaşlardan bilgisi var mı?

 Biz inanıyoruz ki Vali Bey vatandaşların bütün sorunlarıyla ilgilenip, herkese vakit ayıracak şeffaflıkta ve bu bilinçte olan bir devlet adamı.

İnanıyor ve umut ediyoruz ki böyle küçük sorunlar çözüme kavuşur. Halk Vali Bey ile rahat bir şekilde görüşür.

Örnek verecek olursak Malatya’da Valilikten yardım talep eden ve hiçbir yetkili ile görüşemeyen bir vatandaş Malatya Valiliği önünde kendini yakmıştı. Dönemin Valisi Süleyman Kamçı vatandaş ile görüşerek soruna el atmıştı.

Halkın Vali Beyle görüşmesi için şehrimizde böyle bir vakanın yaşanması mı lazım? Allah muhafaza böyle bir olay yaşansa uzun süre ülke gündemini meşgul eder. Bir şehrin Valisine ulaşmak bu kadar zor olmamalı. Vali Beyle görüşmek isteyen vatandaşlarla ilgili olarak Vali Beyi bilgilendiren personeli Vali Bey ne kadar tanıyor. İnanıyoruz ki devlet adamlığına, bilgi ve birikimine inandığımız Vali Bey bu sorunu çözer. Kendisine ulaşmak bu kadar zor olmaktan çıkar.

 
Etiketler: VALİYE, ULAŞMAK, ENGELLENİYOR, MU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı