301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:49
 
KÜKAD Yönetimi Göbel'de buluştu
Yaşam Haberi
KÜKAD Yönetimi Göbel'de buluştu

KÜKAD Yönetimi Göbel'de buluştu

Devlet koruması altındaki çocukların kurum yerine sıcak aile ortamına kavuşturmayı hedefleyen  Kütahya Koruyucu Aile Derneği (KÜKAD), vatandaşları bu konuda bilgilendirmek ve aile ve sosyal politikalar Müdürlüğü’ne bağlı kurum ile vatandaşlar arasında köprü olmak amacıyla bir araya geldi.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Göbel Termal Tesislerinde bir toplantı düzenleyen KÜKAD yönetimi burada ailelere faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundular.

Derneğimiz, Kütahya  Sevgi Evlerinde bulunan çocuklarımıza sıcak, sevgi ve güven dolu koruyucu aileler bulmak için Tavşanlı'daki gönüllülerce kurulmuştur diyen Dernek Başkanı Yasemin Çavdar, "Öncelikli amacımız bu konuda farkındalık oluşturmak, bu bakım modelini ilimizde ve çevre ilçelerimizdeki ailelerimize tanıtmak, biyolojik aileleri yanında kalamayan yavrularımızı sağlıklı, huzurlu ve sevgi dolu ailelerde yetişmesini sağlayıp topluma kazandırmak. Bu kahvaltı programını da bu nedenle düzenledik, sağ olsunlar büyük katılım oldu. Her biri Koruyucu Aileliği çevresinde anlatacak. Aramızda adaylarımızda vardı, onlarda sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurularını yapacaklar. Bende koruyucu bir anneyim, biyolojik iki oğlum ve kalbiyolojik yani kalbimden doğan iki kızım var. İnsanın yüreği sevgi dolu olunca bir başkasının çocuğunu da Allahın gönderdiği bir emanet  olarak kabul edip bağrına basabiliyor. Öyle seviyor ki, kendi çocuklarından zerre ayrı tutmuyor, tutamıyoruz.Tavsiyem herkes koruyucu aile olsun, sevginizi ertelemeyin.Bir masumun elinden sizde tutun." diyerek şu an kurum ve kuruma bağlı evlerde 240 yakın çocuğun olduğunu, 12'sinin aileye gitmeye hazır olduğu fakat koruyucu ailelik bilinmediği için bu çocukların kurumda büyümek zorunda kalıyor.

Koruyucu ailelerin yanında  şu an 48 çocuğun bulunduğu da ifade edildi.

Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Sosyal Hizmet Uzmanı Müge Yılmaz Ülküden ise " Koruyucu Aile Hizmetini tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla bir toplantı düzenledik. Kurumda bulunan çocuklarımızın aile ortamında yetişmesini sağlamak istiyoruz. Son dönemde Bakanlık olarak kurumlarımızda ciddi iyileşmeler var. Şu an çocuklarımızın kaldığı yerlerde fiziki koşullar son derece iyi ancak, her ne kadar fiziki koşullar iyi olsa da bizler bir anne ve baba şefkatini, öyle bir ortamda yetişmesini sağlayamıyoruz. Çocuklarımızın bunun için bir an önce aileler yanında yetişmesini istiyoruz." diyerek her çocuğun bir aile yanında yetişmesi ve hayata adapte olmalarının gerekliliğini ifade etti.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜKAD, Yönetimi, Göbel'de, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı