Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 12:09 Bu haber 1098 kez okundu
 
Analitik’ten tam kapanmaya karşı tam kamp atağı
Batman’da 2016 yılından beri eğitimde başarılı bir şekilde faaliyet yürüten Analitik Kurs Merkezi tam kapanmayı fırsat bilerek tam kamp atağına geçti.
GÜNDEM Haberi
Analitik’ten tam kapanmaya karşı tam kamp atağı

 

Tüm öğretmen ve öğrencileriyle sabah 09.00 – 17.00 saatleri arasında tam eğitim sürecini etkin bir takip faaliyetliyle yürüten Analitik Kurs Merkezi, akşam saat 21.00 ile 24.00 saatleri arasında da çalışmalarına devam ediyor.

Analitik Kurs Merkezi Kurucu Müdürü Serhat Tufan, tam kapanmada da sıkı bir program içinde olduklarını belirterek: “Hepimizin bildiği gibi pandemi iki yıldır eğitim alanında ciddi bir kriz doğurdu. Üzülerek belirtmeliyim ki bu krizden en çok etkilenen biz eğitim kurumları olduk. Tabi burada tepeden bir şeyler beklemek yerine kendi sistemlerimizi gözden geçirmeyi denemeliydik. Çünkü sürece ayak uydurmanın ve etken bir şekilde öğrenciyi derse katmanın muhakkak başka yolları da olmalıydı. Kolaycı bir yaklaşımla online süreçler takip edildi. İmkan ve imansızlık girdabında bir çok gencimiz ve velilerimiz bu sürece ayak uydurmadı. İmkanı olan öğrenciler teknoloji kullanım bilgisinden yoksun olduğu için tabletler adeta birer silaha dönüştü. Ders dışındaki diğer faaliyetlerde bağımlılık derecesinde bilinçsiz bir kullanım oldu. Aynı şekilde imkanı olmayan öğrencilerimiz için trajik bir dönem olarak tarihe yazıldı. Analitik Kurs Merkezi olarak bu kriz yönetimini farklı bir şekilde değerlendirme kararı aldık. Bu üç haftalık kapanmayı bir eğitim şölenine çevirmenin tam zamanıydı. Bütün öğretmenlerimiz, öğrencilerimize dağıttığımız kamp kitaplarını, ders notlarını, denemelerini ve ayrıca günlük konu - soru hedeflerini saatlik bir şekilde hem veli hem de öğrencilerimizle takip ederek sonucu analiz etmektedir. Gün sonunda öğrencilerimiz çalışmalarını videolarla öğretmenlerimizin oluşturduğu video havuzlarına göndermektedir. Bu videolar arasında günün videosunu ayrıca kendi sosyal medya platformlarımızda ödüllendirmekteyiz. Gün sonu alınan listeler raporlaştırılarak eksik yapan öğrencilerimizle eğitsel rehberlik danışmanlığı veriyoruz. Analitik Kurs Merkezi Müdürü olarak samimi bir şekilde söylemeliyim ki sonuçlar harika. Buradaki anahtar sözcüğümüz doğru temelde ilgidir. Analitik Kurs Merkezi olarak umudunu bize bağlayan gençlerimizin geleceğine ışık olacağız. Mesele ilke ve tutumlarımızdır. Bu tür süreçler eğitimci karakterinin nasıl olması gerektiğini bizlere sorgulatmıştır. İmkansızlık bizim literatürümüzde karşılığı olmamalıdır. Bizler her şekilde yeni nesillerin umudu olma gerçeğini ve lider misyonumuz yerine getirmeliyiz. Unutmayalım ki bazı meseleler şahsi olsa da söz konusu toplum ve gelecek olduğu zaman sorunumuz ne olursa olsun şahsiyet meselesidir. Bunun için bütün Analitik camiasına başta gecesini gündüzüne katan eğitimcilerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Analitik’ten, tam, kapanmaya, karşı, tam, kamp, atağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı