301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 15:13
 
Ada Projesinde Önemli Bir Adım
Ada Projesinde Önemli Bir Adım
Gündem Haberi
Ada Projesinde Önemli Bir Adım

ADA PROJESİNDE ÖNEMLİ BİR YATIRIM DAHA GERÇEKLEŞİYOR

Kütahya Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu Ada Projesi hakkında yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Kavuncu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

"Ada Mesireliği’nde belirli bir yaş öncesinde olan her Tavşanlı’lının mutlaka bir anısı vardır. Ne yazık ki senelerce kendi kaderine terkedilmiş olan Ada Tavşanlı’mızın en bakımsız, mezbelelik bir alanı haline gelmişti. Ağaçları kesildi, suyu kirlendi, tarihi köprü yıkıldı. O güzelim Mesireliğimizi ve deremizi adeta yok etmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bütün bunları gördükçe içimiz burkuldu, eski bildiğimiz Ada’yı sadece sohbetlerde anar olduk.

Göreve geldiğimiz günden beri Kocaçay’ı ve Ada’yı öncelikli işimiz bildik, yeniden eski güzel günlerimize dönmek için kolları sıvadık. Projenin bir ucundan karayolları tuttu tarihi köprümüzü ayağa kaldırdı, bir ucundan DSİ tuttu taşkın koruma şeklinde dere ıslahına başladı. Tavşanlı Belediyesi’de Zafer Kalkınma Ajansı projesi ile bazı alt yapılara başladı, botanik bahçesi, anfi tiyatro, restoran kafe, piknik alanları ve peyzaj çalışmalarına hız verdi. Bir yandan da atık su arıtma tesisi ihale hazırlığına başladı. Halkımız da bu heyecana ortak oldu, kurduğumuz sosyal paylaşım sayfasında herkes eski anılarını, resimleri paylaştı, gelişmeleri takip etti.

Bugün için Ada Projesinde önemli bir aşamaya gelindi. Tavşanlı ilçe merkezini Kocaçay’ın taşkınlarından koruyacak olan taşkın koruma projesi ihale edilerek yüklenici firmaya teslim edildi. Proje kapsamında 2150 metre trapez kesitli harçlı pere kaplamalı kanal yapılacak. Ayrıca önceden yapımı tamamlanan 600 m uzunluğundaki istifli taş kaplamalı kanalda da derz yapılacak. Döşemede kullanılacak taşlar Tavşanlı Belediyesi tarafından temin edilecek. Yüklenici firma bu işi 2016 Haziran’ına kadar tamamlamış olacak.

Şehrimiz için bir nimet olan Kocaçay ve Mesirelik alanların halkımıza yakışır bir şekilde yeniden sosyal yaşam alanları haline getirilmesini çok önemsiyoruz. Bu projeye katkı veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na,  DSİ ve Karayolları Müdürlerimize, Tavşanlı Belediye Başkanımız Mustafa Güler ve Meclis Üyelerimize teşekkürü borç bilirim. Halkımız her şeyin en iyisine layık, bizler de bu sorumluluk ile memleketimize hizmet ediyoruz. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ada, Projesinde, Önemli, Bir, Adım,
Yorumlar
Haber Yazılımı