Yazı Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 12:13 Bu yazı 2069 kez okundu
 
OKUL MU YÖNETİYORSUNUZ BELEDİYE Mİ?
Bulut Kutlu
bulutkutlu72@hotmail.com
 
 

Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin hem belediye hem de valilik makamında bulunması sebebiyle belediyedeki iş ve işlemleri takip etmekte zorlanıyor olabilir. Bu durum belediyedeki boşluğun bazı kişilerce çıkar sağlamak amacıyla kullanılabilir olduğunu göstermektedir.

İktidarın ilk dönemleri mükemmel iken, son dönemlerde ise eleştirileri üstünden atamayan bir iktidara dönüştü. Kurumlarda cirit atıldı, biri gitti diğeri alan kaptı. Anlayacağınız iktidara kim yakınsa mühür ona geçiyor söz sahibi mühür sahibi oluyor.

Makamlar 5 yıldızlı otel odaları gibi lüks. Protokolde yeri olmayan müdürlerin altında bile makam aracı ve şoförü var. Makam sahipleri dışarıdan kiraladıkları araçlardan bile para kazanır duruma geldi.

LİYAKAT LİYAKAT

En çok aradığımız ama hiçbir zaman ulaşamayacağımız bölgemizin acı gerçeği. Bazen devir değişse bile değişmeyen makam sahiplerinin yanında yalakalar.  

Siyasete yakın isimler hep iyi yerde. Fakirler hep fakir zenginler hep zengin, siyasetçilere yakınlar hep müdür. Gemi batmış ama hala şakşakçılar piyasada. Benzer durum ne yazık ki Belediye’de de var. Okul mu yönetiliyor belediyecilik mi yapılıyor pek anlayamadık. KPSS’den atanamayıp özel okullarda öğretmenlik yapmış kişiler bakıyorsunuz ki belediyede makam bulmuş. Millet KPSS’den atanamazken, torpiliniz varsa bırakın özel kalem olmayı, yakında kayyum da vali de olursunuz. Belediyeyi kim yönetiyor belli değil?

Vali beyin alımlardan haberi var mı?

Destek hizmetlerinin yaptığı ihaleleri kim görüyor?  Makama özel işler tıkırında gider tabi.

Sırf HDP döneminde özel kalem müdürünü kağıt üzerinde toplanan meclis kararıyla kadrosunu elinden alıp, vekil adayı kişinin yakınını hangi hukuki zemine dayanarak özel kalem müdürü yapabildiniz?

Emekçinin yemeğini, market fişini kestiniz, mesaisini kaldırdınız ama uyduruk onca ihaleyle devletin bütçesine acımadınız. Yetmedi başkan yardımcınızın kızını sözleşmeli almasına da göz yumdunuz. Belediyeyi kim yönetiyor?

Başkan Vekili Hulusi Şahin’in bunlardan haberi var mı? Bence yok, biz biliyoruz ki Başkan Vekili ve Vali Şahin’in ne kadar dürüst ve bu konularda çok hassastır.

Hala İMC usulü belediye yönetiliyor. Diğer kurumlardan görevlendirilenlerin elinde sihirli değnek mi var? Görevden alınan Belediye Başkanı Mehmet Demir’in ihaleler konusunda yaptığı çağrı neden karşılık bulmadı? Neden eski başkanın söylediklerine cevap verilmedi?  Belediye kendi çalışmalarından memnun mu? Çalışan anketi yapın, kim kimden memnun? İhalelerin üzerine gidin, okul mu yönetiyorsunuz belediye mi?

Ekmek alım ihalesi gazetelerde çıkarken, ekapta ise ihale şartnamesi değiştiriliyor. Batman’da ruhsatlı kaç tane fırın var? Ekmeğin tanesi ise 1 liradan alım yapıyorsunuz.

Batman Belediyesi toplu mal alımlarını da dışarıdan alıyor. Bu da Batmanlı esnafın tepkisini çekti. Neden dışarıdan mal alınıyor ki, bu pandemi sürecinde esnafın yanından olmak gerek, belediye tüm alımlarını yerel esnaftan yapmalı. Zaten esnaf zor süreçten geçiyor. Birçok esnaf kepenk kapatma noktasına geldi. Toplu alımlar il dışından değil yerel esnaftan yapılmalı…

 
Etiketler: OKUL, MU, YÖNETİYORSUNUZ, BELEDİYE, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı