Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:57 Bu haber 1149 kez okundu
 
58 Çiftçiye 68 dekarlık sera naylonu verildi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü öncülüğünde, İl Özel İdaresi’nin desteğiyle ilimiz merkeze bağlı Zorköy ve çevresindeki köylerde yaygınlaşmakta olan seracılık faaliyetlerine destek amacıyla; 58 çiftçiye ısı muhafazalı sera naylonu dağıtımı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
58 Çiftçiye 68 dekarlık sera naylonu verildi

Zorköy’de düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda çiftçi katıldı. Valiliğin destekleri ile Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Seracılığı Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi tarafından yüzde 100 hibe desteği ile Zorköy ve çevresinde bulunan köylerde seracılığın geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla toplam 58 çiftçimize 68 dekar alanda kullanılmak üzere ısı muhafazalı sera naylonu dağıtımı yapıldı.

58 ÇİFTÇİYE SERA NAYLONU DESTEĞİ

Programda çiftçilere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz, Batman’ın verimli topraklara sahip olduğunu belirterek, bir çiftçinin serada yılda iki ürün yetiştirerek yaklaşık 30 bin lira gelir elde ettiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda çiftçilere gerekli desteklerin yapıldığını ifade eden Vali Deniz: “Batman’da geçen yıl Cumhurbaşkanımızın katıldığı toplu açılış töreninde 600 milyon maliyetli sol sahil projesinin açılışı yapıldı. Bu proje kapsamında 130 bin dönüm arazi sulanacak. Bu çiftimize verilen değerin bir göstergesidir. Bunun için daha çok çalışacağız ve daha çok üreteceğiz. Bunun yanında sanayileşeceğiz, gelişeceğiz ama tarıma da çok önem vereceğiz, çünkü biz bir tarım ülkesiyiz” diye konuştu. Konuşmanın ardından Vali Deniz tarafından çiftçilere sera naylonu dağıtımının yapılmasıyla program sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 58, Çiftçiye, 68, dekarlık, sera, naylonu, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı