Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 12:54 Bu haber 1178 kez okundu
 
9 yaşındaki çocuk kitap yazdı
Batman’da 9 yaşındaki Muhammed Semi Algaç, koronavirüs pandemisi nedeniyle uygulanan sokak kısıtlamasını fırsata çevirdi. Evde kaldığı süre boyunca kitap okuma alışkanlığı edinen Algaç, 1 ve 2’inci sınıflar için ‘Sağlıklı Yiyecekler’ adlı ilk kitabını yazdı.
GÜNDEM Haberi
9 yaşındaki çocuk kitap yazdı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de etkisini sürdüren koronavirüs salgını hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Salgın nedeniyle tüm yurtta vatandaşlar tedbir amaçlı eve kapanırken 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Muhammed Semi Algaç bu durumu fırsata dönüştürdü.  . Evde kaldığı süre boyunca kitap okuma alışkanlığı edinen Algaç, 1 ve 2’inci sınıflar için ‘Sağlıklı Yiyecekler’ adlı ilk kitabını yazdı.

9 yaşındaki Muhammed Semi Algaç “Batmanlıyım üçüncü sınıfa gidiyorum dokuz yaşındayım ve ben kitap yazmaya başladım.  Öncelikle nasıl kitap yazmaya başladım. Pandemi sürecinde evde kaldığım sürece çok kitap okuyordum düşündüm ki kitap yazmaya karar verdim. Çalışma masanın başına geçip kitap yazdım.  Pandemi de sıkıldığım için kitap yazdım ve sağlıklı yiyeceklerle ilgili kitap yazdım.  Sizde kitap okuyabilirsiniz benim gibi kitap yazabilirsiniz.  Neden sağlıklı yiyecekleri yazdım çünkü bu Pandemi sürecindesin meyvelerinizi meyve yemenizi tavsiye ediyorum. Mesela siz sütü sever misiniz bilmem sütle ilgili yazdım. Emir sütünü içmiyordu annesi ona dedi ki sen süt içmeyi seversin süt boy uzatır dişleri sağlam eder kemikleri güçlendirir.  İkinci kitabını da yazacağım size siz de okuyabilirsiniz. İlk çıkardığım Sağlıklı yiyecekler kitabımı Vali amcaya vermek istiyorum” dedi.

Anne Bahar Algaç “İki çocuk annesiyim oğlum Muhammed Semi üçüncü sınıfa gidiyor. Pandemi nedeniyle evde bolca kitap okudu daha öncesinde de ilkokullar Muhammet semi arası geri dönüşüm kutusu yarışmasında birinci olmuştu ve bunla ilgili birçok ödül aldı. Daha sonrasında da kitap yazmaya karar verdi çok şaşırdık ailece ona destek olduk. Kitabını yazdı biz basımını yaptık ilk kitabını da Sayın Valimize vermek istiyor ve bu konuda da kendisine desteklerini bekliyoruz teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: 9, yaşındaki, çocuk, kitap, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı