Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 21:55 Bu haber 11536 kez okundu
 
AK Partili Miroğlu’ndan HDP çıkışı
AK Partili Miroğlu’ndan HDP çıkışı
GÜNDEM Haberi
AK Partili Miroğlu’ndan HDP çıkışı

 

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, erken seçimin yapılmasıyla birlikte CHP, HDP ve diğer partilerin şapkayı önlerine koyma zamanını geldiğini belirterek, Kürtlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durması gerektiğini ifade etti.

Bazılarının, AK Parti’nin beka sorunu olduğu için seçim yaptığını iddia ettiğine dikkat çeken Miroğlu, “Bunun aslı yok. Bunun böyle olmadığını 15 Temmuz’da evlerimizin üstünden jetler uçtuğunda anladık. Erken bir seçim yapılmasıyla HDP, CHP ve diğer irili ufaklı muhalefet kanatlarının şapkayı önlerine koyma zamanı geldiğine inanıyoruz” dedi.

 “HDP’NİN BU NOKTAYA GELMESİNİN SEBEBİ KANDİL’DİR”

Kürt nüfusun en fazla yaşadığı ülke olan Türkiye’de Kürtlerin yüzünü Türkiye’ye dönmesinde hiçbir problem yaşamadığını ifade eden Miroğlu, şunları söyledi:

“Nusaybin’de, Sur’da, İstanbul’da ve İzmir’de yaşayan bütün yurttaşlarımız Türkiye’den kopma riskini yüreğinde hi. Bunu htiği için HDP’ye bir fatura kesti ve maliyeti 20-25 milletvekili oldu. 81 milletvekilinden 60’a falan düştüler. Bu bir maliyetti aslında. ‘Biz git mecliste temsil et, demokratik zemini güçlendir’ dedik ama sen gittin başka bir şey yaptın. HDP mağdur olduğunu düşünüyorsa bunun sebebi Türkiye Cumhuriyeti ve AK Parti hükümeti değil HDP’yi bu duruma getiren, HDP’li vekillerin tutuklanmasına, kayyumların atanmasına sebep olan Kandil’dir. Şapka düşmüş kel görünmüş. Türkiye’de halkın size verdiği tolerans ve siyasi desteğin tamamını boşa çıkarmanın, kendi yöneticilerinizi hapishanelere tıkmanın ve PKK’nın gerisindeki bir dernek gibi çalışmanın faturasını HDP bölgede ödeyecektir. Seçmenin karşına geçip hala mağdur edebiyatı yapıp bu dönemin atlatılabileceğini düşünüyorsa 24 Haziran’da ne kadar yanıldıklarını göreceklerdir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partili, Miroğlu’ndan, HDP, çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı