Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 16:06 Bu haber 2173 kez okundu
 
Batman’da koronavirüs rakamlarında düşüş
Batman’da koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler olumlu sonuç verdi. Batman Valiliği tarafından alınan tedbirler ve vatandaşların kurallara riayet etmesiyle birlikte koronavirüs rakamlarında çok ciddi düşüşler yaşandı.
GÜNDEM Haberi
Batman’da koronavirüs rakamlarında düşüş

Kültür Mahallesinde bulunan ve liseye dönüştürülecek olan binada incelemede bulunan Batman Valisi Hulusi Şahin açıklamalarda bulundu.

Rakamların çok iyi duruma geldiğini belirten Vali Şahin: “Bu hususta özellikle Batman halkının tedbirlere uyması bize çok olumlu şekilde yansıdı. Biz gerçekten Ağustos ayının ortalarında çok yüksek rakamları görmüştük. O günden itibaren aldığımız tedbirler, sıkı denetimler ve vatandaşlarımızın da hassasiyeti gerçekten çok ciddi bir düşüş oldu. Hatta öyle bir noktaya geldik ki yüzde 50’nin altında bir yoğun bakım oranlarımız var. Servis yatak sayımızda da doluluk oranlarımız oldukça iyi durumlarda. Hatta civar illere hizmet ediyoruz diyebilirim. Günlük vaka sayılarımız da çok çok az. Geçtiğimiz haziran ayının öncesine döndük diyebilirim. Bu şekilde devam ederse aşılama da devam ediyor. Biz bu büyük salgını yeneceğiz. Tabiki bitmiş değil salgın. Tedbirlerimizi sıkı bir şekilde almaya devam etmeliyiz. Vatandaşlarımız da kişisel hayatlarında üç kurala uymaya devam etmeliler. Bizde mutasyonlu virüs tespit edilmiş değil. Arkadaşlarımız yakinen takip ediyorlar. Biz salgının ilk gününden itibaren sıkı karantina uyguluyoruz. Hastalanan evler, mahallelere, köylere karantina uyguluyoruz. Böyle bir mutasyonda yakalansa bunun bulunduğu yerde yok edecek tedbirlerimiz de var. Şu an itibariyle biz tüm salgını mutasyonlarıyla birlikte yenmeye çok yakınız. Yeter ki aşılamaya yeterli ilgiyi gösterelim ve tedbirlere de yani maske mesafe ve temizlik tedbirlerine uyalım. Sokağa çıkma kısıtlamalarına uyalım. Bununla beraber biz mutasyonlu halini de eski halini de yeneceğiz. Aşılama gayet iyi gidiyor. Batman olarak gayet iyi durumdayız. Zaten rakamları bakanlığımız açıklıyor. Bir plan ve takvim var. Bu plan ve takvim çerçevesinde aşılama devam ediyor. Vatandaşımızın ilgisi de son derece iyi. Yaş biliyorsunuz 85 şu anda aşılanıyor. Hızlı bir şekilde 65’e doğru aşılama başlayacaktır. Daha sonra diğer programdaki hassasiyeti olan öncelikleri olan meslek gruplarına başlayacağız. Sıra gelince seve seve aşımızı olacağız” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman’da, koronavirüs, rakamlarında, düşüş,
Yorumlar
Haber Yazılımı