Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 16:07 Bu haber 5610 kez okundu
 
Batmanlılardan Valiye çağrı
Batmanlılardan Valiye çağrı
- Haberi
Batmanlılardan Valiye çağrı

Bölge Devlet Hastanesine gelen Batmanlılar Vali Ahmet Deniz’e çağrıda bulundu. Yeni yapılması planlanan hastane için gerekli çalışmaların yapılması istendi.

600 bin nüfuslu kentte sadede bir Devlet hastanesinin olması her geçen gün yoğunluk oluşturuyor.  Doktor kapıları önünde adeta yığılma yaşanırken Batmanlılar yeni hastaneyi dört gözle bekliyor. Çevre illerden de hastaneye gelen vatandaşlar yoğunluğu arttırıyor.

YENİ HASTANENİN YERİ BİLE BELLİ DEĞİL

Uzun süredir yeni hastane için Vali Ahmet Deniz’in birçok olumlu girişimi olduğunu belirten hasta yakınlarından Nihat Yıldırım; “Batman büyük şehir olma yolunda. Mevcut hastane artık yetmiyor. Her geçen gün nüfus artıyor. Hastanede her gün yığılma yaşanıyor. Yeni hastane için bir an önce çalışmaların yapılması gerekir. Vali Ahmet Deniz’den isteğimiz, yeni hastane için gerekli çalışmaların hızlandırılmasıdır.  Sağlık alanında birçok ilde yeni hastaneler kuruldu ve hizmete girdi. Ama Batman’da kaç yıldır daha hastanenin yeri bile belli değil. Batmanlılar olarak gerekli adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Batmanlılardan, Valiye, çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı