Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:06 Bu haber 5913 kez okundu
 
Belediye eşbaşkanları net konuştu
Batman Olay Gazetesi olarak Belediye eşbaşkanları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ı makamında ziyaret ettik. Eşbaşkanlar imar konusunda çok net konuştu. “İmar konusunda taviz vermeyeceğiz, emsal ve yoğunluk artışı konusunda asla ve asla kişiye özgü değil, kentin revize planlarının gerektirdiği ölçüler doğrultusunda hareket edeceğiz. Batman’a yakışır bir imar planını esas alacağız.”
GÜNDEM Haberi
Belediye eşbaşkanları net konuştu

 

 

MÜTEAHHİTLERE UYARI

Batman’ın en önemli meselelerinden biri olan imar planına değinen eşbaşkanlar: “Bundan sonraki süreçte de genel olarak mesela daha önce kaçak bina yapılırdı. Savcılıkta yıkım kararı alınırdı. Ama ihaleye verilirdi, binalar yıkılmazdı. Ama biz bu süreçte yıkacağımızdan herkes emin olsun. Fazladan yapılan katları yıkacağız. Bütün müteahhitlerin bu konuda ciddi olmaları gerekir. Kaçak yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz.  Bu hemen olmaz belki. Sorunlar çok var. Bu sorunları çözmek için çalışıyoruz. Peyder pey oturtmamız lazım.

KAYYUM DÖNEMİNDE ALINAN PERSONEL…

Kayyum döneminde imtiyazlı olan bazı kesimler vardı. Bunlar düzeltilecek. Belli bazı bölümlere ciddi yoğunlaşmalar olmuş. Spor kompleksinde personel sayısı fazla. 60-70 tane antrenör var. Peki bu gerekli mi? Bunların bir kısmını başka birimlere dağıtacağız. Yapılan bir hatayı sürdürürsek hata etmiş oluruz. Bir kişi kayyum döneminde işe alınmış diye biz bunu suçlu ilan edemeyiz. Nihayetinde bir devlet kurumudur. Bu kurumda insanlar çalışacak. Ancak şu var. Eğer çalıştığı süreçte haksız kazanç elde etmiş ise biz bunu kabul etmeyiz.

SPOR ÜZERİNDEN DERNEKLERE PARA AKTARILMIŞ…

Batman belediyesinin bütçesi bellidir. Dışarıdan sporcu alma şuan imkan yok. Ama amatör düzeyde çalışmalar yapılacak. Kayyum döneminde spor üzerinden Osmanlı Ocakları gibi derneklere 2 Milyon 794 bin TL para aktarılmış. Her yıl spora aktarılan bütçeyi bir spor kompleksine yatırırsak 5 yılda 5 bölgeye spor kompleksi kazandırılır.

RAMAZAN ÇADIRI YERİNE GIDA KOLİSİ

Ramazan çadırı kurulmadı. Gıda kolisi hazırladık. İhtiyaç sahipleri konusunda çok hassas davranıyoruz. Gıda kolileri tespit edilen ailelere teslim edilecek. İftar çadırları ciddi anlamda israftır. Amacına ulaşmıyor. İftar çadırlarında yapacağımız harcamayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz.

KENT KONSEYİNİN YENİDEN GÜNDEMDE

Kent konseyi şehir için çok önemlidir. Kent konseyine valiler katıldığında daha fazla önem arz ediyor. Çünkü kurum müdürleri de katılım sağlayacak ve daha ciddi bakılacak. Kendi cephemizden kent konseyini aktifleştireceğiz. Kent senatosunu da kurmayı düşünüyoruz.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Belediye, eşbaşkanları, net, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı