Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 13:26 Bu haber 777 kez okundu
 
Hasankeyf’te hedef 10 bin fidan
Hasankeyf ilçesinde Yeşil Kuşak 2 Ağaçlandırma Projesi kapsamında, proje sahasına toplamda 10 bin fidan dikme çalışmaları başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Hasankeyf’te hedef 10 bin fidan

 

 

       Proje kapsamında ağaç dikim etkinliğine Kaymakam Şenol Öztürk, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen ,Orman İşletme İl Müdür Yardımcısı Süleyman Kızıl , Orman İşletme Şefi Mehmet Aslan katıldı.

Tarihi ilçede Yeşil Kuşak 2 Projesi kapsamında 10 bin adet fidanın toprakla buluşturulması hedeflenen alanda incelemelerde bulunan Hasankeyf Kaymakam Şenol Öztürk, proje kapsamında 3 bin adet boylu elder çamı, mavi servi ve diğer süs bitkileri dikme çalışmalarının başlatıldığını söyledi. Ayrıca sahanın üst yamaçlarına da bin 250 adet meşe tohumu ekimi yapıldığını kaydeden Kaymakam Öztürk, "Hasankeyf 2 köprüsünün giriş ve çıkışları ile Gercüş istikameti çıkışında bulunan teraslar üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğü iş birliğinde 3 bin adet mavi servi ile elder çamı fidanı dikilecektir. Çalışmalar devam etmekte olup, mart ayının 15’ine kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Orman İşletme Müdürlüğümüz ile diğer müşterek kurumlar arasında yapılan dayanışma ve iş birliği neticesinde yeni yerleşim alanı olarak tesis edilen Hasankeyf ilçemizin daha yeşil ve daha yaşanır bir görünüme kavuşması adına eldeki bütün imkanlar kullanılmaktadır" dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Hasankeyf’te, hedef, 10, bin, fidan,
Yorumlar
Haber Yazılımı