Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 15:32 Bu haber 4508 kez okundu
 
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
GÜNDEM Haberi
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı

 

Bize bir adım gelme cesareti gösterene biz üç adım gelmeye varız

Batman’daki 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramında konuşan HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen iktidar ve muhalefet partilerine çağrıda bulundu. Bilgen: “Diyoruz ki bize bir adım gelme cesareti gösterene biz üç adım gelmeye varız. Ama bizi yok sayanı yok saymaya da varız” dedi.

Batman’da 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı 16 Mayıs Şehir Stadyumu yanında Kürtçe ve Türkçe halaylar eşliğinde kutlandı. Emekçi Bayramına HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerekli, M. Ali Aslan ve çok sayıda işçi katıldı.

Burada bir konuşma yapan HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, bu ülke 10 yıllardır herkesin ağır bedeller ödemeye mahkum olduğu, mahkum edildiği,  yönetenlerin, bizi bölerek, kamplaştırarak, dışlayarak, ötekileştirerek yönetmeyi tercih ettiği bir ülke olduğunu, bu kamplaştırma, ayrıştırma, bir birine düşürme siyasetinin artık son aşamasına geldiğini söyledi.  

“SEÇİME DOĞRU GİDİYORUZ”

Konuşmasının devamında Bilgen şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz süreç, içinde bulunduğumuz dönem, bunu tümüyle temelli bitirmenin bir fırsatını önümüze koyuyor. Ülkeyi yönetenler OHAL koşulları olmadan yönetemeyeceklerini OHAL olmadan yönetemedikleri gibi aldıkları baskın seçim kararıyla tescillemiş oldular. Miting yasaklamanın, toplantı yürüyüş yasaklamanın, gazete kapatmanın, gazeteciyi tutuklamanın, keyfiliğini kullanmak bile iktidar ömrünü uzatmaya yetmiyor ve yetmeyecek. Bu koşullar altında yapılacak bir seçime doğru gidiyoruz. Biz biliyoruz ki her şey seçimden ibaret değil. Biz şunu hep söyledik. İstediğiniz kadar yasak getirin. İstediğiniz kadar tutuklayın böylece engelleyebileceğinizi, bitirebileceğinizi sanın. Bu halk yaşadığı acılardan intikam duygusu çıkartmıyor. Ama unutmuyor. Unutmadığı gibi affetmiyor. Hafızası silinmiyor. Yaşadığı acılar ona bir nefret duygusu çıkartmıyor. Ama acısının hesabını sorma konusunda da cesaret ve kararlılık ortaya çıkartıyor.”

İKTİDAR VE MUHALEFETE ÇAĞRI

“Biz bu seçimlerde şunun altını net olarak çiziyoruz” diyen Bilgen: “Hem iktidara hem de muhalefet partilerine çok açık çağrıda bulunuyoruz. Diyoruz ki bize bir adım gelme cesareti gösterene biz üç adım gelmeye varız.

Ama bizi yok sayanı yok saymaya da varız. Bizi görmezlikten geleni, bizi suç örgütü gibi görmeye çalışanı, yasal bir partiyi, demokrasi mücadelesini kriminalize etmeye çalışanları da sandıkta gömebileceğimizi, sandıkta tasfiye edebileceğimizi hep birlikte çok net göstereceğiz. Bizim baraj diye bir sorunumuz yok.  Siz sandıklara sahip çıktıkça, siz iradenize, tercihlerinize, taleplerinize, mücadelenize, ödediğiniz bedele, isimsiz kahramanlara sahip çıktıkça bizim sandık diye, baraj diye seçim diye bir derdimiz olmaz. Ama birileri bizi dışlarsa, yok sayarsa şundan emin olsunlar ki bunun bedelini faturasını biz değil, bütün ülke ödemek zorunda kalır. İktidardan farkı olmayan bir inkarcılık, İktidardan farkı olmayan bir yok sayma, İktidardan farkı olmayan bir ötekileştirmeyle muhalefetin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey olamaz. Bize diyorlar ki siz oylarınızı gizlice verin, Çaktırmadan verin, biz sizinle gözükmeyiz, sizinle resim çektiremeyiz, yan yana gözükemeyiz ama siz oylarınız gizlice bize verebilirsiniz. Bu kadar saygısızlık, ahlaksızlık siyaset için fazla. Koltuk için değmez. Onun için çok açık söylüyoruz. Eğer bu ülkede birlikte yaşayacaksak birlikte konuşmayı göze alacağız. Birlikte yaşayacaksak birlikte yönetmeyi göze alacağız. Birlikte olacaksak kardeşlik konusunda azıcık samimiyet taşıyorsak o zaman birlikte siyaset yapmayı da becereceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Parti, Sözcüsü, Ayhan, Bilgen’den, iktidar, ve, muhalefete, çağrı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen’den iktidar ve muhalefete çağrı
Yorumlar
Haber Yazılımı