Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 11:23
 
HÜDA PAR İsrail’i kınadı
HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları kınayarak basın açıklaması düzenledi. Pınarbaşı Mahallesi’ndeki Hamidiler Camisinde düzenlenen basın açıklamasına; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları, Batman İl Başkanı katıldı.
GÜNDEM Haberi
HÜDA PAR İsrail’i kınadı

 

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz, siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etmek için fırsat kolladığını ve saldırılarını artırdığını söyledi.

Siyonist işgal rejiminin, hiçbir ayrım gözetmeksizin vahşice Aksa’ya ve içerisindeki Müslümanlara gaz ve ses bombaları ve plastik mermilerle saldırdıklarını anımsatan Durmaz, şunları söyledi: “Siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmıyor. Onların, saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve kutsallarımıza yaptıkları saldırıları sözlü olarak kınamakla yetinen İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliğidir. Aksa’mıza yapılan bu alçakça saldırıları kabul etmediğimizi en gür sesle dile getiriyoruz. Müslümanlar her nerede olurlarsa olsunlar, bu saldırıları tel’in etmek ve kendi ülkelerinin yöneticilerini harekete geçmeye zorlamak için seslerini yükseltmelidirler. Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe, tepkiler de artarak devam etmelidir.”

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: HÜDA, PAR, İsrail’i, kınadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı