Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 13:58 Bu haber 1769 kez okundu
 
KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik: Derin bir kriz vardır
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu(KESK) Batman Şubeler Platformu 16 Aralık'ta "Yoklsullaşmaya, işsizliğe, güvencesizliğe ve savaşa karşı" sloganıyla düzenleyeceği mitinge düzenlediği basın toplantısı ile katılım çağrısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik: Derin bir kriz vardır

 

 KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik'in katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısı Petrol-İş Sendikası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. KESK'e bağlı Eğitim-SEN Batman Şubesi, SES Batman Şubesi, DİSK'e bağlı Genel-İş üye ve yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantının salonuna "Davet yoklsullaşmaya, işsizliğe, güvencesizliğe, savaşa ve anti demokratik uygulamalara karşı 16 Aralık'ta Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda buluşalım" pankartı asıldı. Toplantıda KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik konuştu.

'SIKIYÖNETİM UYGULAMALARI'

Türkiye'nin uzun süreden bu yana kriz ile karşı karşıya olduğunu ve krizden de en çok emekçilerin etkilendiğini dile getirerek sözlerine başlayan Bozgeyik: "İktidar her ne kadar 'kriz miriz yok' dese de derin bir kriz vardır. Yaşanan bu krize de biz emekçiler olarak mücadele ederek bölge mitingleri örgütleyeceğiz. Türkiye'deki demokrasi güçleri, emek örgütleri kısacası tüm muhalif kesimler ile bu hafta sonu Samsun'da 15 Aralık'ta Adana'da 16 Aralık'ta Diyarbakır'da 22 Aralık'ta ise İstanbul'da olacağız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KESK, Eş, Genel, Başkanı, Mehmet, Bozgeyik:, Derin, bir, kriz, vardır,
Yorumlar
Haber Yazılımı