Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 17:26 Bu haber 1495 kez okundu
 
Kütüphanede mesai başlamadan kuyruk
Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki kütüphaneye öğrenciler akın etti. Kütüphaneye ders çalışmak için gelen öğrenciler, mesai başlamadan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı kütüphanenin kapısında kuyruk oluşturdu. Öğrencilerin hedefi iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm.
GÜNDEM Haberi
Kütüphanede mesai başlamadan kuyruk

 

2017 yılında Batman ve ilçelerindeki kütüphanelerden faydalanan toplam okuyucu sayısı 160 bin 676’ya ulaştı. Batman’daki öğrenciler, soğuk dinlemeden sabahın erken saatlerinde kütüphanenin yolunu tutuyor. Dönem dönem Kütüphanede mesai başlamadan kuyruklar oluşuyor. Mesai açılmadan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki İl Halk kütüphanesi Müdürlüğü’ne bağlı 3 bölümden oluşan kütüphaneye akın eden gençler; “Zamanımızı sokaklarda değil kütüphane de geçiriyoruz. Hedefimiz Türkiye’nin en güzel Üniversitelerindeki en güzel bölümlere yerleşmek. Bunun için çok çalışıyoruz. İyi bir gelecek için tatil dinlemiyoruz” diyorlar. 

15 BİN KÜTÜPHANE ÜYESİ VAR

Batman Valisi Ahmet Deniz’in başlattığı ‘Batman her yerde okuyor’ projesiyle birlikte kütüphanede hem üye hem de kitap okuyan öğrenci sayısı arttı. Pazar hariç her gün 08.00 ila 22.00 saatleri arasında açık olan Kütüphanede 15 bin kütüphane üyesi var. Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü bünyesindeki il ve ilçelerde 101 bin 611 kitap yer alıyor. Batman ve ilçelerinde 17 bin 582 öğrenci kütüphaneye kayıtlı üye. Kütüphaneden 59 bin 420 kişi ise ödünç kitaptan faydalandı. 2017 yılında Batman ve ilçelerindeki kütüphanelerden faydalanan toplam okuyucu sayısı ise 160 bin 676. 

MESAİ BAŞLAMADAN KUYRUKTALAR

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı İl Halk Kütüphanesine mesai başlamadan kuyruk oluşturan gençler, okuma aşkıyla kütüphaneye koşuyor.

Bilal Taka:  “Mesai başlamadan yarım saat öncesinden kütüphanede kuyruğa giriyorum. Tatil dönemlerinde kütüphaneye geliyorum. Çalışmak için güzel bir ortam var ama yer sıkıntımız var”

Nurşin Canpolat: “İktisat Mezunuyum. KPSS sınavına hazırlanıyorum. Kütüphanemiz sıcak ve temiz ama tek sıkıntımız yer sorunu.  Kütüphanede sandalye kapmak için mesai başlamadan haftanın 6 günü geliyorum”

Harun Süslü: “Hemşirelik bölümü mezunuyum. KPSS sınavına kütüphanede hazırlanıyorum. Sürekli kütüphaneye gelmek istiyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kütüphanede, mesai, başlamadan, kuyruk,
Yorumlar
Haber Yazılımı