Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 11:03 Bu haber 1749 kez okundu
 
Mahalle ve köy muhtarları toplantısı yapıldı
Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.
GÜNDEM Haberi
 Mahalle ve köy muhtarları toplantısı yapıldı

 

Uyuşturucu ile mücadelede ilimizde yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıya; Valinin yanı sıra, Vali Yardımcısı Metin Demirel, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç Beşiri Kaymakamı  Mustafa Maslak, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

 Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Batman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İbrahim Ulutaş ve Yeşilay Batman Şube Başkanı Şehmus Yılmaz, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin birer sunum yaptılar.

Konuşmasında İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının uyuşturucu ile mücadelede seferberlik yılı ilan edildiğini belirten Vali Şahin, “Uyuşturucu ile mücadele konusunda top yekûn hareket etmemiz gerektiğinin altını özelikle çiziyoruz.  Bu, sadece güvenlik güçlerinin mücadelesiyle başarılacak bir konu değildir. Hepimiz taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Toplumun tüm kesimleri ve her bir ferdi, bu illeti yok etmek için çaba göstermesi gerekiyor.  Bu tehlike toplumun her tarafına sirayet etmiş durumda. Çok büyük bir bela ile karşı karşıyayız. Geleceğimiz ve istikbalimiz olan gençlerimizi zehirleyen bir bela. Muhtarlarımız mahallerin yöneticileridir.  Önce sizlere ulaşıyoruz ki, sizler de kendi mahalle ve köyünüzde hem vatandaşlarımızı hem de gençlerimizi bu hususta bilgilendirin” diye konuştu.

 İçişleri Bakanlığınca başlatılan “Uyuma” Projesine değinen Vali Şahin, uyuşturucu ile mücadelede vatandaşların etkin bir şekilde desteklerini almak ve farkındalık oluşturmak amacıyla projenin hayata geçirildiğini belirterek, vatandaşlarımızın, sokakta gördüğü veya karşılaştığı uyuşturucu ticaretini bu uygulamayı kullanarak güvenlik birimlerine bilgi verebileceklerini ifade etti.  İlimizde uyuşturucu ile mücadelede yürütmüş oldukları çalışmalara değinen Yeşilay Batman Şubesi Başkanı Şehmus Yılmaz, Batman’da Yeşilay Danışmanlık Merkezini (YEDAM) kazandırılması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade etti.  Konuşmaların ardından toplantı, uyuşturucu ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan sunumlarla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Mahalle, ve, köy, muhtarları, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı