Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 17:11 Bu haber 689 kez okundu
 
Rektör adayı Akbaş: “Yabancı öğrenci sayısını arttırmamız lazım”
Batman Üniversitesi Rektör adayı Prof. Dr. Filiz Adıyaman Akbaş, 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle Batman Olay Gazetemizi ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Rektör adayı Akbaş: “Yabancı öğrenci sayısını arttırmamız lazım”

 

Akbaş basın emekçilerinin gününü kutlarken, üniversiteye yapacağı projeleri ile dikkat çekti. Rektör adayı Prof. Dr. Akbaş: “Hedefimiz üniversiteyi üst sıralara çıkarmaktır. Bu öğrenci ile olur, öğretim üyesi başına düşen yayın sayısını güçlendirmekle olur. Öğrenci neden Kıbrıs’a gitsin. Bir diğer sıkıntı olan üniversite ve şehri bütünleştirmek istiyoruz. 2004 yılından beri üniversitenin her kademesinde bulundum. Seçilirsem kesinlikle Ortadoğu’ya açılacağız. Yabancı öğrenci sayısını arttırmamız lazım. Seçilsem, seçilmesem de Batman Üniversitesine hep hizmet edeceğim” diye konuştu.   

 

Filiz Adıyaman Akbaş kimdir?

1971 yılında Batman’da dünyaya gelen Akbaş, İlkokul öğrenimini Batman Devrim İlkokulu ve 19 Mayıs ortaokulunda okudu. Daha sonra babasının görevi dolayısıyla lise öğrenimini Mardin lisesinde tamamladı. 1992 yılında Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne kayıt yaptırarak başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı. 1996-1998 yılları arasında Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini ve 1998-2003 yılları arasında ise Doktora eğitimini tamamladı. 2004 yılında Dicle Üniversitesine bağlı Batman Sağlık Hizmetleri MYO’nda 2008 yılına kadar görev yaptı. Üniversite statüsü kazanmasıyla 2009 yılında Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne Yardımcı Doçent olarak atandı. 2019 yılında Profesör unvanı alan Akbaş’ın, 15 tanesi Uluslararası indekslerde olmak üzere 63 adet bilimsel yayın, ulusal ve uluslararası sempozyum bildirisi ve kitap bölümü bulunuyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Filiz Akbaş, halen aynı birimde Bölüm başkanı olarak görev yapıyor.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Rektör, adayı, Akbaş:, “Yabancı, öğrenci, sayısını, arttırmamız, lazım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı