Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 11:54 Bu haber 2949 kez okundu
 
Ressam Ahmet Güneştekin’in belgeseli Batman’da
Batmanlı Ressam Ahmet Güneştekin’in sanat yolculuğunu konu alan belgesel filmin Türkiye’deki ilk gösterimi, sanatçının doğum yeri olan Batman’da, adının verildiği Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat merkezinde gerçekleştirilecek.
YAŞAM Haberi
Ressam Ahmet Güneştekin’in belgeseli Batman’da

Ahmet Güneştekin’in sanat yolculuğunu konu alan belgesel filminin gösterimi ve tanıtımı 23 Şubat’ta Batman’da yapılacak. Ressam Ahmet Güneştekin’e birçok tanınmış Gazeteci-Yazar ve alanlarında tanınmış birçok isim de bu ilk gösterimde yanında yer alarak eşlik edecek.

Ahmet Güneştekin yaptığı açıklama da: “Sanat yolculuğumu konu alan belgesel filmin ilk gösterimi 15 Kasım’da Peç’te Vasarely Müzesi’nde yapıldı. Film daha sonra, kişisel sergilerimin açılacağı Almanya, Çin, Kore, Katar ve Azerbeycan gibi birçok ülkede gösterildi. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan belgeselin Türkiye’deki ilk gösterimi doğduğum şehir Batman’daki Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak, ardından da farklı şehirlerin sanat kurumlarında ve üniversite salonlarında gösterime girecek” diye konuştu. Ahmet Güneştekin Gösteri Merkezi tarafından yapımı üstlenen belgesel filmin yönetmenliğini Oğuzhan Oğuz üstlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ressam, Ahmet, Güneştekin’in, belgeseli, Batman’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı