Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 17:11 Bu haber 2061 kez okundu
 
Sevgililere ‘zeytin dallı’ gül demeti
Batman’da bir çiçekçi, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla çiçek almaya gelen sevgililere, zeytin dallı gül demeti verdi.
GÜNDEM Haberi
Sevgililere ‘zeytin dallı’ gül demeti

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı desteklemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Batman’da bir çiçekçi sevgililerine çiçek almaya gelen vatandaşlara, zeytin dallı gül demeti verdi. İşletmeci Meryem Sevim: “Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize destek amaçlı genç çiftlerimize zeytin dalı içeren gül demetleri sunuyoruz. Amacımız onların yanlarında olduğumuzu ve destek verdiğimizi göstermek. Bütün Mehmetçik arkadaşlarımıza, askerlerimize Allah yardım etsin. Gönüllerimiz ve dualarımız onlarla. İnşallah sağ salim geri dönerler. Herkesin Sevgililer Günü’nü kutluyorum” dedi.

Sevgilisine vermek için zeytin dallı demet alan müşteri Onur Kaya ise şunları söyledi: “Bu anlamlı günde gül almak yerine zeytin dalını almayı tercih ettim. Sebebi ise, bizler için sınırda mücadele eden Mehmetçiklerimiz için. Zeytin dalı bizim için çok anlamlı. Bundan dolayı da tam destek olarak onlara da moral verme amacıyla bu güzel günde gülün yerine daha güzel olabileceğini düşünerek zeytin dalını aldım. Mehmetçiklerimize Allah güç kuvvet versin. Onları başımızdan eksik etmesin.” Çok mutlu olduğunu ifade eden Sevgi Demir ise: “Aldığım en güzel hediye. Bu bence çok güzel ve ince düşünülen bir şey. Mutluyum. Sınırdaki Mehmetçiklerimize Allah yardım etsin. Herkesin Sevgililer Günü’nü kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevgililere, ‘zeytin, dallı’, gül, demeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı